reklama

Ledecká dá přednost prestižnějším lyžím. Snowboard jde na druhou kolej

08.01.2019
V loňském roce dosáhla Ester Ledecká úžasného sportovního úspěchu, vyhrála na olympiádě ve dvou různých sportech, v lyžařském Super-G a snowboardovém paralelním obřím slalomu. V tu chvíli bylo rozhodnuto, že lyže nebudou pro ní jen doplňkový sport, ale bude je brát rovnocenně se snowboardem. Teď se ale zdá, že široké prkno začíná být na druhém koleji...

Původně byla 23letá "obojživelnice" rozhodnutá zvládnout jak MS ve snowboardu, tak to lyžařské. Nyní je vše jinak, v únoru dostane přednost lyžařský šampionát ve švédském Aare. Důvodem je skutečnost, že Ledecká není schopná se kvalitně připravit na obě disciplíny. Navíc snowboardový šampionát se koná v USA. I její sjezdařský trenér Tomáš Bank přiznává, že rychlé přeskakování ze snowboardu na lyže jí komplikuje tréninky. "Poslední dobou to dělá Ester problém. Nemá smysl přeskakovat tam a zpět. Udělali jsme mítink a dohodli jsme se, že budou velké bloky lyžování a snowboardu," uvedl Bank.
I z toho důvodu např. vynechá dnešní snowboardový podnik Světového poháru v Bad Gasteinu i ten následující v Rogle a dá přednost lyžařskému tréninku, aby byla kvalitně připravená na závody v příštím týdnu, které se konají v Cortině d'Ampezzo.

Ledecká zatím v této sezoně jela dva snowboardové a šest sjezdařských závodů. Na prkně, které pro některé mladé lidi "znamená svět", jeden závod vyhrála, v tom dalším byla druhá a vede tak SP. Na lyžích zatím dosáhla nejlepšího výsledku ve sjezdu v Lake Louise, kde skončila desátá.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz