reklama

Kvitová smetla Sakkariovou, dařilo se i Muchové

22.03.2019
Petra Kvitová začala turnaj v Miami znamenitě. Ve druhém kole (kam byla přímo nasazená) si lehce poradila s Řekyní Sakkariovou 6:1, 6:4. První set dokázala vyhrát ani ne za půl hodiny. Druhou sadu sice začala lépe řecká tenistka, ale Kvitová brzy nepříznivý stav 0:2 otočila. Ve třetím kole se střetne s Chorvatkou Vekičovou.

Vedle druhých kol se ještě dohrávaly i úvodní zápasy turnaje. V nich byla úspěšná Karolína Muchová, která si poradila s Japonkou Hibinovou po setech 6:3 a 6:3. Naší hráčce se podařilo vždy brzo prolomit soupeřčino podání a pak oba sety dotáhla do vítězných konců. I když je pravda, že druhou sadu se snažila Japonka zdramatizovat, když stav 0:5 snížila na 3:5. Na více se však asijská tenistka už nezmohla. Ve druhém kole se Muchová střetne s Němkou Kerberovou.

Naopak hned v úvodu se s turnajem loučí Kristýna Plíšková. Dvojče světové sedmičky podlehlo Ons Džabúrové z Tuniska. Přitom česká tenistka začala velmi dobře, protože úvodní sadu vyhrála 6:2. Pak si však Tunisanka vylepšila servis a zbývající dva zápasy zvládla vyhrát 6:3, 6:4.

Do turnaje dnes vstoupí Karolína Plíšková, kterou ve druhém kole (také byla přímo nasazená) čeká Martičová z Chorvatska.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz