reklama

Kvitová s Plíškovou porazily bývalé světové jedničky

15.08.2018
Dva zajímavé zápasy se v noci odehrály na americkém tenisovém turnaji v Cicinnati. Petra Kvitová se střetla se Serenou Williamsovou a Karolína Plíšková nastoupila proti Agniezsce Radwaňské.

Souboj Kvitové a Williamsové přinesl parádní podívanou. Hráčky, které v nedávných letech dominovaly světovému tenisu, nic ze svého talentu neztratily, i když se obě teprve naplno vrací do tenisu. Kvitová po těžkém zranění, Williamsová po mateřské.
I když je pravda, že Kvitová svými letošními čtyřmi tituly dokázala navázat na své dřívější nejlepší roky, asi sama cítí, že ještě potřebuje svou výkonnost více ustálit. A právě vítězství nad americkou "superstar" Williamsovou by jí mohlo povzbudit do dalších zápasů. Naší hráčce skvěle vyšel první set, v kterém se mohla spolehnout na podání a naopak soupeřce dvakrát servis vzala. V druhé sadě to ale bylo naopak. Rozhodující set ale už byl jasně v režii Kvitové, která se tak může v dalším kole těšit na Francouzku Mladenovičovou, se kterou má velmi dobrou bilanci - pět vítězství, jedna prohra.

Karolína Plíšková nastoupila do zápasu s Polkou Radwaňskou už pod novou trenérkou Australankou Rennae Stubbsovou. A byla to úspěšná premiéra. Porazila jí dvakrát 6:3 a ve druhém kole se střetne s Běloruskou Arynou Sabalenkovou. Pro Plíškovou je toto vítězství zajímavé i v tom, že porazila Radwaňskou až na osmý pokus.

Dalším českým hráčkám se už tolik nedařilo. Markéta Vondroušová vypadla po prohře 3:6, 5:7 se světovou šestnáctkou Ashleigh Bartyovou z Austrálie. Kateřina Siniaková nestačila na Švédku Rebeccu Petersonovou 6:2, 4:6, 1:6 a Barbora Strýcová se musela sklonit před Estonkou Anettou Kontaveitovou - 3:6, 0:6.

Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz