reklama

Kvitová má další šanci stát se světovou jedničkou. Musí však kromě soupeřek porazit i vlhko

20.03.2019
Po prvním z velkých amerických turnajů (Indian Wells) se podařilo Petře Kvitové, navzdory brzkému vypadnutí ve druhém kole, poskočit na druhé místo světového žebříčku. A nyní v Miami se pokusí vyšvihnout na nejvyšší příčku.
Nebude však jediná, kdo má šanci stát se hráčkou číslo jedna. Sesadit Japonku Naomi Ósakaovou z trůnu mohou i Rumunka Simone Halepová, Němka Angelique Kerberová a Ukrajinka Elina Svitolinová.


Aby se však Kvitová dostala na svoji zatím nesplněnou metu, musela by konečně na tomto turnaji zazářit. Jenže zatím se zde nejdále dostala v roce 2014 do čtvrtfinále. Vloni se loučila už v osmifinále.
Tento turnaj jí dlouhodobě nesedí z důvodu velkého dusna i vlhka. "Což na mé astma není ideální. Už se ale ustálilo, beru léky, zlepšila jsem se fyzicky a to vše pomáhá, abych to zvládala líp," uvedla Kvitová. "Záleží na tom, jestli člověk hraje během dne, kdy je velké vedro, nebo až večer. Je to jako v Melbourne."

Protože je naše hráčka nasazená, má v prvním kole volno. V tom druhém se střetne s vítězkou duelu Marie Sakkariová z Řecka a Olga Danilovičová ze Srbska.

Pokud by se Japonce Osakaové podařilo dostat alespoň do čtvrtfinále, musí Kvitová celý turnaj vyhrát, aby se stala vládkyní žebříčku WTA.
29leté Češce už se toto mohlo povést v lednu při grandslamovém turnaji v Melbourne, jenže to by musela ve finále porazit už několikrát zmiňovanou Osakaovou.

Kromě Kvitové se v Miami představí i další hráčky. A hned v prvním kole nás čeká duel Markéty Vondroušové s Barborou Strýcovou. Kateřina Siniaková se střetne s Číňankou Zhengovou. Karolína Plíšková vstoupí do turnaje stejně jako Kvitová až ve druhém kole.
Z kvalifikace se pokusí dostat do hlavní části turnaje Marie Bouzková s Karolínou Muchovou.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz