reklama

Kvitová je ve finále! Sabalenkovou doslova smetla

11.01.2019
Česká tenistka má těsně před začátkem Australian open skvělou formu, v semifinále si na turnaji v Sydney hladce poradila s Běloruskou Sasnovičovou 6:1, 6:2. O titul si zítra zahraje s domácí hráčkou Ashleigh Bartyovou.

Stejně jako ve čtvrtfinále i dnes se musely hráčky potýkat s deštěm. Kvitová se Sabalenkovou musely čekat o pět hodin navíc, než přestane pršet, aby mohly nastoupit na kurt. "Stálo za to si počkat. Jsem opravdu ráda, že jsme se dostaly na kurt. Myslím, že jsem odehrála výborný zápas," řekla po zápase na kurtu Kvitová.

Kvitová hrála proti Bělorusce podobným stylem jako předtím proti Kerberové, tzn. s větší agresivitou, než bývalo u ní zvyklé. Sabalenkové se nedařilo podání a hodně chybovala.

Pokud by se české tenistce povedlo zítra vyhrát, zopakovala by tak triumf z tohoto turnaje zpřed čtyřmi lety.

Barthyová porazila v semifinále Bertensovou 6:7, 6:4 a 7:5. Ve čtvrtfinále se jí povedlo vyřadit světovou jedničku Rumunku Halepovou


Kvitová se v areálu melbournského grandslamu, který začíná příští týden, může potkat s Karolínou Muchovou, která zvládla poslední kolo kvalifikace, když porazila Jamie Loebovou z USA 6:4, 6:1.
Naopak Terezy Smitková a Martincová se po kvalifikačních prohrách v Melbourne ve dvouhrách nepředstaví.

Dnes dohrál v semifinále v australaské Canbeře Jiří Veselý, který nestačil na Poláka Hurkacze a prohrál ve dvou setech 3:6, 1:6.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz