Kvitová je před Australian open ve formě, smetla trojnásobnou grandslamovou vítězku

10.01.2019
6:4, 6:1. Takovýmto výsledkem vyprovodila v boji o nejlepší čtyřku na turnaji v Sydney česká tenistka Petra Kvitová německou soupeřku Kerberovou. V semifinále se česká hráčka střetne se Sasnovičovou z Běloruska.

První set zápasu Kvitová - Kerberová byl hodně ovlivněn deštěm. První přerušení trvalo dokonce čtyřicet minut, druhé kolem půlhodiny.
Mezi pauzami se německá tenistka dostala do vedení 4:2. Po návratu na kurty se však české hráčce povedlo nejen průběh setu vyrovnat, ale i nakonec vyhrát. Kvitové se totiž začalo dařit na servisu, navíc začala hrát agresivněji, na což soupeřka nenašla odpověď.
Ve druhé sadě se povedlo Kvitové získat ve třetí hře soupeřčino podání a poté ještě dvakrát. Sama si svůj servis "pohlídala", takže o vítězce v utkání nebylo pochyb.
"Byl to hodně těžký zápas, ale jsem moc spokojená s tím, jak jsem dnes hrála. Chtěla bych poděkovat fanouškům, kteří tady až to této pozdní hodiny zůstali a podpořili mě," podotkla po zápase Petra Kvitová, které se povedlo v Sydney vyhrát i potřetí za sebou bez ztráty setu.

Na tomto australském turnaji startovala i Kateřina Siniaková, ta však vypadla už v prvním kole s Belgičankou Mertensovou.