reklama

Krmenčík trénuje naplno. Vrátí se do reprezentační formy?

12.06.2019
Vloni na podzim byl Michael Krmenčík útočníkem číslo jedna v české lize. Dá se říci, že i v reprezentaci měl vyšší pozici než současná útočná jednička Patrik Schick. Jenže pak přišlo nepříjemné zranění. Přetržené vazy v koleni znamenaly už na konci října stop na celou sezonu.

Nyní je však už 26 střelec v pořádku a do letní přípravy vstoupil bez zábran a naplno. Mezi spoluhráči už nenašel dlouholeté opory Daniela Koláře a Marka Bakoše, kteří ukončili kariéru. Avšak druhý jměnovaný v plzeňském klubu zůstal na pozici asistenta trenéra.

Naopak se Krmenčík mohl přivítat s úplně novými hráči, s obráncem Adamem Hlouškem, záložníkem Lukášem Kalvachem a útočníkem Ondřejem Mihálikem.

Ne všichni plzeňští hráči se však objevili na prvním tréninku, volno si zatím užívají reprezentanti – Jan Kopic, Jakub Brabec, Patri Hrošovský či Matúš Kozáčik.

Následující měsíce ukáží, zda bude Krmenčík schopen se vrátit do reprezentační formy. I když má Plzeň Jeana Beauguela, Tomáše Chorého a nově Mihálika, přesto by pro případný postup do Ligy mistrů, nebo "alespoň" do Evropské ligy potřebovala dřívější zábijácký instinkt Michaela Krmenčíka.

Svoje případně navrácené kvality bude moci Krmenčík ukázat už v sobotu, kdy se Plzeň střetne v prvním přípravném utkání. Soupeřem jí budou třetiligové Domažlice. Příští týden se Západočeši střetnou s druholigovým Sokolovem. Na soustředění odjede vícemistr na přelomu června a července a to do rakouského Westendorfu.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz