reklama

Koudelka je zpět ve špičce. Z Turné si veze skvělé páté místo

07.01.2019
Českému skokanovi na lyžích Romanu Koudelkovi vyšla letní příprava, přesto se snažil být opatrný v prognózách na sezonu. V té se mu ale zatím daří náramně. V prvních závodech v Engelbergu skončil na 11. a 10. místě. To nejlepší si však nechal na tradiční skokanské klání Turné čtyř můstků.

V Oberstdorfu skončil sice "jen" na 11. příčce, ale v dalším německém závodě v Ga-Pa už byl čtvrtý. Jen dva a půl bodu mu chybělo na bronzový stupínek.
V rakouské části Turné byl nejdříve v Innsbrucku devátý, následně v Bischofshofenu šestý. Podtrženo, sečteno, tyto výsledky mu vynesly celkové páté místo. "Je to fantazie, před Turné bych to nečekal. Nejtěžší byl dnešek, tady se mi nedaří a já zabojoval. Byly to moje nejdelší skoky v Bischofshofenu v životě. Super povzbuzení pro další část sezony," radoval se Koudelka po posledním závodě.
Tohoto skvělého umístění dosáhl i před sedmi lety. V první desítce byl naposledy v roce 2015. Pak však nastalo krizové období. Dokonce už uvažoval, že se sportem skončí. Jak sám v rozhovorech přiznával, hodně ho v pokračování kariéry podporovala manželka.

Do březnového mistrovství světa (koná se v rakouském Seefeldu) je sice ještě daleko, jeho výkony jsou však příslibem, že i na světovém šampionátu bychom zase po delší době mohli pořádně zabodovat.

Další naši závodníci už tolik na Turné čtyř můstků nezářili. Polášek skončil celkově třicátýosmý, Kožíšek byl o pět míst za ním a Hlava si domů odváží 63. příčku.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz