Korunovace Plíškové se odkládá. Tenisový svět se učí jméno vycházející české hvězdy

10.08.2019
Kdyby Karolína Plíšková vyhrála probíhající turnaj v Torontu, stala by se světovou jedničkou. Jenže jí se nepovedl čtvrtfinálový duel s domácí Biancou Andreescuovou, s kterou prohrála 0:6, 6:2, 4:6. Už výsledek napovídá, že to byl hodně divoký zápas.

Plíšková se v první sadě vůbec nemohla dostat do hry a po půl hodině dostala kanára. Ve druhém setu se vzchopila a hru režírovala ona. Soupeřka se za stavu 5:2 nechala ošetřovat, ale v zápase pokračovala.
Rozhodujícím momentem utkání byla druhá hra třetí sady, kdy měla Plíšková za stavu 1:0 tři brejkboly, ale ani jeden neproměnila. Takovou příležitost pak Andreescuová české hráčce už nedala a naopak to byla ona, kdo získala za stavu 4:4 soupeřčino podání a zápas dotáhla do vítězného konce.

Na první místo světového žebříčku se tak vrátí Japonka Naomi Ósakaová i přes prohru se Serenou Williamsovou 3:6, 4:6. A právě s Američankou se v semifinále střetne česká kometa (už další po Markétě Vondroušové a Karolíně Muchové!) Marie Bouzková.
Jednadvacetiletá rodačka z Prahy se dostala mezi poslední čtyři poté, co její soupeřka, letošní wimbledonská vítězka, Simona Halepová z Rumunska za stavu 6:4 skrečovala utkání kvůli bolavé achilovce. „Samozřejmě jsem zklamaná, že Simona musela dneska vzdát,“ říkala česká hráčka po předčasně ukončeném zápase. „Opravdu jsem si užívala možnost hrát proti ní, i když jenom jeden set. Byla to skvělá zkušenost a teď se těším na Serenu,“ dodala Bouzková.