Komise rozhodčích vydala tvrdé tresty. Dva sudí si do konce sezony už v první lize nezapískají

20.03.2019
Do konce první fotbalové ligy schází ještě pár měsíců, přesto někteří aktéři naší nejvyšší soutěže vědí, že k mistrovskému zápasu už nebudou nominováni. Nejde však o hráče, ale rozhodčí.

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR vyřadila do konce této sezony z listiny hlavní arbitry Pavla Julínka a Zbyňka Proskeho.
Přivydělat si pískáním mohou jen v zápasech juniorské a dorostenecké ligy.
Naopak dobrou zprávu od komise dostal Jan Petřík, který se z postu asistenta přemístil na hlavního rozhodčího.

Julínek byl potrestán za chybu, které se dopustil v pátečním zápase Dukla - Karviná (2:1). Podle komise špatně vyhodnotil situaci v pokutovém území Karviné a odpískal nesprávně penaltu. Karviná po zápase okamžitě podala protest. Mimo penalty si představitelé tohoto moravskoslezského klubu stěžovali na situaci ze 72. minuty, kdy podle nich měla být naopak odpískána penalta v jejich prospěch za faul brankáře Dukly Matúše Hrušky na Tomáše Wágnera. Avšak tuto situaci podle komise vyhodnotil Julínek dobře. "Správně nařídil přímý volný kop ve prospěch domácího mužstva za strčení do soupeře. Tento přestupek předcházel zákroku brankáře na hostujícího útočníka,“ uvedla komise rozhodčích. Stejně tak se komise zastala rozhodčího ohledně situace v 59. minutě, kdy pro Karvinou nenařídil pokutový kop za domnělou ruku v šestnáctce.

I Proskeho trest se týká Dukly. Tentokrát se však ona cítila poškozená. V zápase Zlín - Dukla (2:1) rozhodčí vyhodnotil ve prospěch Zlína dva momenty, které se správně pískat neměly.