Klokani konečně slavili doma vítězství. Kozák proměnil tři penalty!

22.04.2019
Aby jeden hráč proměnil během zápasu tři penalty, to se jen tak nevidí. Libereckému útočníkovi Liboru Kozákovi se to však povedlo. Díky tomuto úctyhodnému výkonu tak i jeho tým vyhrál.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 3:2 (1:0)

Prvních 15-20 minut však patřilo hostům. Ti však svou převahu nijak nevyužili. Posléze se hra Liberce zlepšovala, přesto to vypadalo, že ani jeho hráči zatím nevstřelí gól a do šatny se bude odcházet za stavu 0:0. Jenže po faulu na Potočného proměnil v druhé minutě nastavení Kozák první ze svých penalt.
I začátek druhé půle patřil spíše Slovácku, následně se hra vyrovnala. Pak se ale přece jenom povedlo hostům srovnat, když Krejčí doklepl odražený míč do sítě.
Avšak za šest minut už Liberec opět vedl. Tentokrát byl faulován Malinský, což potrestal Kozák druhou proměněnou penaltou.
Tento stav ale vydržel jen tři minuty, když Daníček hlavou vyrovnal.
Opět se zdálo, že i tentokrát odejdou aktéři zápasu do kabin za nerozhodnutého stavu, když za Havlíkovu ruku nařídil rozhodčí proti hostům v nastavení třetí penaltu. Kozák opět nezaváhal.

Branky: 45.+2, 76. a 90.+2 všechny z pen. Kozák - 70. Krejčí, 79. Daníček. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Kozák - Divíšek, Diviš, Kalabiška. Diváci: 4754.

Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite, Oscar - Malinský (82. Musa), Potočný, Pešek (60. Mara) - Kozák. Trenér: Hornyák.
Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Krejčí, Divíšek - Daníček - Diviš, Sadílek (46. Havlík), Janošek (46. Harba), Navrátil (81. Kalabiška) - Zajíc. Trenér: Svědík.

Devět měsíců čekali fanoušci Bohemians, až jejich hráči dokáží doma zvítězit. Až včera se to povedlo.

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 1:0 (1:0)

První poločas patřil domácím, což také potvrdili gólem v 15. minutě. Bartek se přesně trefil hlavou.
Druhá půle byla zase spíše ve znamení hostí, kteří však své velké šance nedokázali zužitkovat.

"Byla to naše poslední šance doma konečně zvítězit. Říkali jsme si, že by bylo dobré vyhrát první a poslední domácí ligové utkání. Byla to série 13 zápasů, z toho v posledních pěti jsme nedali branku. Jsme šťastní, že se nám to povedlo proti velmi silnému soupeři, Jablonec byl výborný na míči i běžecky. My jsme dnes nebyli běžecky top, ale zvládli jsme to. Soupeř byl lepší v držení míče, zlobil ze standardních situací. Z jeho optického tlaku si vypracoval šanci až v závěru Kubistou. Ubojovali jsme to spolu s našimi fanoušky a napínavé to bylo až do konce," podotkl trenér Bohemians Martin Hašek.

Branka: 15. Bartek. Rozhodčí: Ardeleanu - Pelikán, Horák. ŽK: Bartek. Diváci: 4079.

Bohemians 1905: Fryšták - Hůlka, Šmíd, Pokorný - Dostál, Jindřišek, Vacek, Bartek - Reiter (83. Ljovin), Nečas (34. Hilál, 63. Koubek), Vaníček. Trenér: Hašek.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Jovovič, Trávník, Hübschman, Považanec (84. Kubista), Vatajelu (74. Kratochvíl) - Doležal (71. Chramosta). Trenér: Rada.