Kdo skončí druhý za Jihlavou? A kdo získá černého Petra?

17.02.2019
Do konce základní části 1. hokejové ligy zbývají čtyři kola, ale stále není rozhodnuto o některých důležitých pozicích v tabulce. Zatímco první Jihlavu už nikdo nesesadí, boj o druhé až čtvrté místo ještě bude zajímavé. Sice Vsetín, České Budějovice a Kladno mají jisté play-off, ale přece jenom je výhodnější skončit na druhém místě, které zaručuje více zápasů na domácím ledě.

Napínavé to je, i co se týká zbývajících čtyř míst do vyřazovací části druhé nejvyšší soutěže. O vstupenku do čtvrtfinále bojuje těchto pět týmů - Přerov, Havířov, Prostějov, Litoměřice a Frýdek-Místek. Jedno z těchto týmů si tak zkrátka "vytáhne černého Petra".

Velmi titěrnou šanci na play-off má Třebíč. Včerejší porážka v Českých Budějovicích jí vzala praktickou možnost na postup mezi nejlepší osmičku, i když v polovině zápasu ještě vedla. "Většinu zápasu jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem a byly i pasáže, v nichž jsme byli lepší. Prohrát gólem z předposlední minuty nás však hodně mrzí. Hráčům dnes ale musím poděkovat. Celý zápas dřeli, bojovali a podali výkon na hranici svých možností. Postup do play-off je ještě teoreticky možný, ale i kdyby nebyl, my budeme hrát tuto soutěž naplno až do poslední vteřiny posledního zápasu, rozhodně nic nevypustíme," podotkl třebíčský kouč Martin Sobotka.

Jednoprocentní šanci na play-off má Slavia Praha, to by však Prostějov a Frýdek-Místek musely všechny zbývající zápasy prohrát, což je vysoce nepravděpodobné... Právě s Frýdkem včera doma Pražané prohráli 0:2. "Byť tak výsledek nevypadá, byl to poměrně náročný a vyrovnaný zápas. Frýdku šlo o hodně a hrál v silné sestavě. Prvních deset minut jsme měli víc ze hry, ale neproměnili jsme žádnou šanci. Druhých deset minut patřilo jednoznačně soupeři. Pak byl zápas vyrovnaný. Ale když nedáme gól, nemůžeme vyhrát,“ řekl trenér Slavie Miloš Říha.

Výsledky 56. kola první hokejové ligy:

Slavia Praha - Frýdek-Místek 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 13. Klimša, 59. Martynek. Rozhodčí: Šindel, Valenta - Bosák, Podrazil. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 482.

Prostějov - Ústí nad Labem 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Branky: 15. V. Meidl, 21. Volf, 31. Divíšek, 32. Venkrbec, 36. Račuk, 42. Žálčík, 56. Husa. Rozhodčí: Kašík, Kopeček - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 1326.

Benátky nad Jizerou - Vsetín 1:2 v prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 22. Teplý - 6. J. Drtina, 63. Pitule. Rozhodčí: Grech, Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5, navíc Havlín - Pitule oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 285.

České Budějovice - Třebíč 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 6. Endál, 35. M. Novák, 59. Babka - 26. T. Havránek, 33. R. Havlát. Rozhodčí: Obadal, Vrba - Votrubec, O. Doležal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 6279.

Přerov - Litoměřice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 7. Pala, 22. T. Sýkora, 55. Navrátil - 28. M. Kadlec. Rozhodčí: Wagner, J. Doležal - Otáhal, Zídek. Vyloučení: 4:12, navíc T. Král (Litoměřice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 1923.

Havířov - Kadaň 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 14. Gřeš, 21. Rašner, 34. Rehuš, 47. R. Veselý - 35. M. Zabloudil, 39. Wágner. Rozhodčí: Fiala, Dudek - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 1382.

Jihlava - Poruba 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 31. Suchánek, 45. Čachotský - 33. Ovčačík. Rozhodčí: Šutara, Cabák - Bartek, Konvička. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. Diváci: 1801.