reklama

Kašík se v Brně neprosadil a odchází do Zlína. Kometa dá přednost objevu MS do 20let

09.01.2019
Hokejový brankář Libor Kašík podával v loňské sezoně ve zlínském dresu znamenité výkony, které mu vynesly angažmá v KHL. V ruské lize se však dlouho neohřál a na podzim se vrátil do Česka, avšak ne do Baťova města, ale přijal nabídku brněnské Komety.

Jenže ani v mistrovském týmu se mu příliš nevedlo. Nastoupil do sedmi zápasů, z toho pět brněnští hokejisté prohráli. Kašíkovy statistiky (úspěšnost zákroků činila 88,95 %) naznačují, že i on měl na prohrách svůj podíl.
A protože v poslední době se v brněnské svatyni dařilo Karlu Vejmelkovi a další gólman Komety Lukáš Dostál se znamenitě uvedl na nedávno skončeném mistrovství světa do 20 let, najednou byl Kašík až ten třetí vzadu. „Libor některá utkání sledoval z tribuny, a to samozřejmě není komfortní situace ani pro něj, ani pro klub. Myslím si, že je fér vůči hráči nastalou situaci jasně popsat a hledat řešení. Řešením je, že Libor odchází do Zlína na přestup a my mu přejeme, ať se mu daří," řekl brněnský majitel a trenér v jedné osobě Libor Zábranský a dodal: „Karel Vejmelka si výkony jednoznačně řekl o to, že chytá každý zápas, dle mého názoru udělal obrovský progres oproti minulé sezoně. Fantasticky zachytal na mistrovství světa dvacetiletých náš odchovanec Lukáš Dostál a velmi rád bych ho viděl v bráně Komety v extraligovém utkání.“

A i ve Zlíně kvůli tomu dojde ke hře "škatulata hejbejte se". Kašík by zde měl být v pozici číslo jedna a dosavadní strážce zlínské branky Jakub Sedláček odchází na hostování do pražské Sparty. „Událo se to velmi narychlo, vše jsme začali řešit včera odpoledne. Oba jsou výborní gólmani se zlínskými kořeny, takže rozhodování bylo velmi těžké. Rozhodlo především to, že nyní máme Libora podepsaného až do 30. dubna 2021," uvedl generální manažer Zlína Martin Hosták.
Sedláček by měl ve Spartě krýt záda Matěji Machovskému. „Naskytla se nám možnost získat Jakuba Sedláčka, tak jsme se rozhodli ji využít, abychom posílili brankoviště o zkušeného gólmana před náročným závěrem sezony,“ prohlásil sportovní manažer Pražanů Michal Broš.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz