Karviná poprvé vyhrála a opustila poslední příčku

25.08.2019
Po dvou výhrách se Zlín vyhoupl do první půlky tabulky. Po včerejší těžké domácí prohře se však zase rychle poroučel do té horší poloviny.

Fastav Zlín - MFK Karviná 1:4 (0:1)

Už od začátku bylo vidět, že si Karviná přijela minimálně pro bod. Po krátkém rozkoukávání se začala dostávat do šancí. Tu první ještě Petráň neproměnil, míč se zastavil o tyč, ale v 11. minutě už Bukata byl úspěšný.
Následně mohl zvýšit Vukadinovič, ale míč těsně minul branku.
Poté se konečně probrali i domácí, avšak Mašek tváří v tváři brankáři Kratochvílovi neuspěl.
Ke konci poločasu viděli diváci šanci na obou stranách, ale skóre se zatím neměnilo.

Snahu Zlína o vyrovnání narušilo v 52. minutě vyloučení Azackije. A ještě více je srazil druhý gól o sedm minut později, o který se postaral Hanousek.
S vítězstvím se mohli domácí definitivně rozloučit v 64. minutě, kdy vsítil Petráň třetí branku hostí.
I kdyby se domácí chtěli pokusit alespoň o srovnání, nevěděli jak. Nic jim včera nevycházelo. Naopak Karviná měla svůj den, což potvrdila v 77. minutě čtvrtým gólem Puchela.
Jiráček pak už jen krásnou brankou v nastavení lehce snížil skóre.

Josef Csaplár (trenér Zlína): "Jsem ohromně zklamán, nezvládli jsme toto utkání. Nejvíc mi vadí způsob, jak jsme ho nezvládli. Byli jsme jasným favoritem, měli jsme být nabití a střílet smečí jako basketbalisté do koše. Byl to pro nás první pokus, jak se dostat nahoru, a nezvládli jsme to. To, co jsem viděl, bylo pro mě zklamání i z hlediska některých individuálních výkonů."
František Straka (trenér Karviné): "Když vyhrajete 4:1, musíte být spokojeni. Dřív jsme nebyli efektivní v koncovce, dnes to ale bylo něco úplně jiného. První gól nás nastartoval a zaslouženě jsme vyhráli. Pomohlo nám i vyloučení domácího hráče, ale někdy takový moment bývá kontraproduktivni. Výborně zahrál Ba Loua, je to pro nás nadstandardní hráč, ale přidali se k němu další. Měli jsme hodně příležitostí a mohlo to skončit ještě úplně jinak. Viděl jsem i nedostatky, dali jsme čtyři góly, ale ztráceli jsme i balony. Inkasovaný gól mrzí, Jiráček to trefil jako za nároďák. Je to pro nás velmi důležité vítězství, každý tam nechal duši, já jsem věděl, že to jednou přijde, i když jsem samozřejmě nemohl vědět, že to bude právě dnes."

Branky: 90.+1. Jiráček - 11. Bukata, 59. Hanousek, 64. Petráň, 77. Puchel. Rozhodčí: Franěk - Moláček, Vitner. ŽK: Azackij, Čanturišvili, Jiráček - Straka (trenér). ČK: 52. Azackij. Diváci: 3514.

Zlín: Dostál - Hlinka, Buchta, Azackij - Fantiš (74. Cedidla), Mašek, Jiráček, Podio (55. Čanturišvili), Džafič - Janetzký (65. Železník), Poznar. Trenér: Csaplár.
Karviná: Hrdlička - Ndefe, Kouřil, Rundič, Čonka - Hanousek, Janečka - Ba Loua, Bukata (78. Smrž), Vukadinovič (34. Puchel) - Petráň (90. Šašinka). Trenér: Straka.