Karolína Plíšková ovládla turnaj v Číně a zajistila si účast na Turnaji mistryň

16.09.2019
Čtvrtý titul letos a patnáctý celkově získala v neděli česká tenistka Karolína Plíšková. Ve finále v čínském Čeng-čou zdolala Chorvatku Martičovou ve dvou setech 6:3, 6:2. "Získat trofej je vždycky mimořádné," řekla Plíšková. "Je hodně těžká, asi jsem nikdy nedostala takhle těžkou cenu," smála se česká tenistka s trofejí v ruce.

Druhá hráčka světa nezačala finále ideálně, protože prohrávala na gamy 0:2. Poté se však rozjela k velkému výkonu, vyhrála tři hry v řadě a když ještě poté přidala další brejk, sada byla její. Druhý set byl z její strany ještě dominantnější.

Plíšková dokázala, jaká je to komplexní hráčka. Vždyť letos má tituly už z tvrdého povrchu v Brisbane a Čeng-čou, z antuky v Římě a z trávy v Eastbourne. Zaslouženě si tak rodačka z Loun zajistila účast na Turnaji mistryň. "Vždycky je mým cílem se dostat na Turnaj mistryň a jsem pyšná, že jsem to dokázala počtvrté za sebou. Už se těším na souboje s nejlepšími hráčkami sezony," řekla sedmadvacetiletá Plíšková.

Kromě české tenistky má jistou účast na prestižním turnaji i světová jednička Australanka Ashley Bartyová. Plíšková na ní ztrácí necelých 100 bodů, což by klidně mohla v následujících turnajích "smáznout" a znovu se dostat na pozici číslo jedna. "Na to nemyslím. Mým cílem je hrát dobrý tenis, o to se snažím. Nechci se stresovat," dodala Plíšková.