reklama

Kariéra Václava Kadlece se komplikuje. Se Spartou do Rakouska neodcestoval

26.06.2019
Václav Kadlec byl už od mládežnických let považován za velký talent. Představitelé Sparty Praha to věděli, a proto ho už v 16 letech koupili od Bohemians za rekordní částku (co s týká mladého hráče) 10 milionů korun.

Jenže kromě talentu daly sudičky pražskému rodákovi do vínku i smůlu na zranění. Už ve dvaceti letech laboroval se zánětem šlachy v nártu a prodělal rovněž operace kotníku a kolene. Rok nato se srazil s protihráčem a utrpěl frakturu čelní kosti.
Když se však vrátil po rekonvalescenci na hřiště, stal se oporou a dával důležité branky. Čtrnácti góly (druhý nejlepší střelec sezony 2012/13) pomohl letenskému klubu ke druhému místu. Gólově pomohl Spartě i v Evropské lize, kde se Pražané dostali do osmifinále.
Tato povedená sezona mladého útočníka nezůstala bez povšimnutí mezi evropskými kluby. Nejvíce o jeho služby stál Frankfurt, kam i nakonec Kadlec přestoupil. A hned v prvním zápase proti Braunschweigu se uvedl v dobrém světle, protože nahrál na vítězný gól. V dalším utkání proti Dortmundu vstřelil svůj první gól v Bundeslize, k bodům to však nevedlo. Brzy se mu povedlo (to bylo proti Brémám) vstřelit dokonce dva góly.

Jenže poté se mu přestalo dařit a zpravidla jen vysedával na lavičce, proto rád přijal možnost jít na hostování do Sparty. A byl to vydařený návrat. Během půl roku sezony 2014/15 vstřelil devět branek.
Poté se však nevrátil do Frankfurtu, ale v listopadu 2015 přestoupil do dánského Midtjyllandu. Avšak za devět měsíců už byl zase zpátky ve Spartě, která za něj dala neskutečných 60 milionů korun.

Jenže během tří let nastoupil Kadlec ve sparťanském dresu pouze ke 44 utkáním. Důvod? Zranění, zranění, zranění... Poslední sezonu v podstatě až na pár minut vůbec nehrál... Operace menisku se v minulém roce příliš nepovedla a jeho návrat na hřiště se nadále odkládá. "Koleno Václava Kadlece bohužel negativně reagovalo na zvýšenou zátěž v prvním týdnu letní přípravy," je uvedeno na klubovém webu.

Kariéra 27letého útočníka se tak komplikuje. A přitom Spartě by se pro letošek velmi hodil i z toho důvodu, že další útočník Václav Drchal je též zraněný, Benjamin Tetteh nemívá stálou formu a Libor Kozák se teprve po příchodu do týmu zapracovává.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz