Kajakář Prskavec je podruhé mistrem světa

29.09.2019
Před čtyřmi lety se kajakáři Jiřímu Prskavci povedlo trochu nečekaně vyhrát světový šampionát. A dnes ve španělském Seu d'Urgell přidal do své sbírky druhý titul mistra světa. Navíc má na svém kontě ještě dvě stříbra z minulých šampionátů. „Nastupoval jsem zde jako favorit, rozhodně větší než před čtyřmi lety v Londýně. Startoval jsem (ve finále) z poslední pozice. Co k tomu říct? Nervy byly obrovské a myslím, že jsem se s tím neuvěřitelně popral. Hlavně, na startu jsem si řekl: ‚Užij si to, jeď, co umíš‘. A jízda mi šla,“ řekl Prskavec novinářům. „Věděl jsem, že mi trošku nejely branky jedna dva tři, tak jsem zase zrychlil za šestkou a pak jsem se snažil uvolnit. Myslím si, že vše si sedlo a neskutečně jsem to rval až do cíle. Když jsem dojel, tak jsem viděl, že jsem mistr světa. Je to krásné,“ radoval se Prskavec.

Prskavec nemusel dneska být na stupních vítězů osamocen, jenže Vít Přindiš přidal na konci trati druhý šťouch, což ho stálo bronzovou medaili.

Češi patří v kajaku mužů v posledních letech jednoznačně k velmoci číslo jedna. V roce 2013 vyhrál MS Vavřinec Hradílek a 2017 Ondřej Tunka.

Českým závodníkům se sice na letošním světovém šampionátu nepodařilo přidat další medaili, přesto česká výprava může tento šampionát ve Španělsku vnímat pozitivně, protože vybojovala olympijské kvóty na příští rok do Japonska.

Mistrovství světa ve vodním slalomu
   v Seu d'Urgell (Španělsko)

Muži:
   K1: 1. Prskavec (ČR) 84,26 (0 trest. sekund), 2. Llorente -1,70 (2), 3. Crespo (oba Šp.) -2,96 (0), ...6. Přindiš -4,65 (4), v semifinále 20. Hradilek (oba ČR).

Ženy:
   C1: 1. Herzogová (Něm.) 100,52 (0), 2. J. Foxová (Austr.) -0,94 (2), 3. Weratschnigová (Rak.) -5,93 (4), ...6. Fišerová -9,38 (2), v semifinále 21. Říhová (obě ČR).