Jihlavský trenér má jasno, Kladno vyhrálo i díky rozhodčím...

20.03.2019
České Budějovice se každý rok netají tím, že se chtějí vrátit do extraligy. Vloni však skončily v semifinále, předloni nezvládly baráž a rok předtím vypadly opět v semifinále.
I v letošní sezoně skončily po základní části v nasazené čtyřce a potvrdily tak své ambice. Ty se ještě zvýšily po včerejšku, kdy zvládly první domácí zápas proti Vsetínu a vedou tak v sérii už 3:0.

Vsetín si před zápasem uvědomoval, že situace začíná být pro něj kritická, a tak se snažil včera hrát spíše pozvolna s důrazem na defenzívu a poté případně využít nějaký brejk. To se mu z poloviny i dařilo, protože v prvních dvou třetinách góly nepadly.
Bezbrankový stav vydržel do 43. minutě, kdy se za domácí trefil Karabáček. Pojistku pak dal Jihočechům v poslední minutě Čermák. "Byli jsme si vědomi důležitosti prvního domácího zápasu v sérii. Každé utkání je důležité, ale po návratu ze Vsetína jsme chtěli dvě venkovní výhry potvrdit, což se podařilo. Je to dobré, máme další vítězství," uvedl českobudějovický trenér Václav Prospal.
Vsetín tak bude muset dnes bezpodmínečně vyhrát, jestli nechce ukončit sezonu. K tomu ale bude potřebovat začít konečně střílet góly. Během tří zápasů nedal ani jeden... "Je to kredit našich brankářů a celého týmu za to, jak zodpovědně hrají a plní všechny detaily. Tohle je týmový výkon a gólmani stojí vepředu všeho dění. Jsou za to, stejně jako celý mančaft, odměněni," dodal spokojený českobudějovický trenér.

I druhé utkání vyšlo vítězně pro domácí tým. A k potěše kladenského publika se trefil i jejich miláček Jaromír Jágr. V té době už vedli domácí 2:1. Gól slavné "šedesátosmičky" tak dodal týmu klid. Což se projevilo následně v podobě dalších dvou branek. "Je pravda, že Kladno vyhrálo, ale my si myslíme, že za velkého přispění těch čtyř pánů, co si říkají rozhodčí. Dál bych to nekomentoval," podotkl jihlavský kouč František Zeman.

Semifinále play-off první hokejové ligy - 3. zápasy:

České Budějovice - Vsetín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 43. Karabáček, 60. M. Čermák. Rozhodčí: Kubičík, Micka - Luks, Zídek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 6421 (vyprodáno). Stav série: 3:0.

Kladno - Jihlava 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 10. a 34. Melka, 35. Jágr, 45. Kehar, 48. Plekanec z trestného střílení - 31. Bezúch. Rozhodčí: Šindel, Obadal - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 10:9, navíc Štebih (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 2:1.