Jihlavští hokejisté vyhráli posedmé za sebou a dotahují se na České Budějovice

18.11.2018
České Budějovice sice měly o tomto víkendu volno a mají o zápas méně než Jihlava, nic to však nemění na faktu, že tým z Vysočiny jim v první hokejové lize už dýchá na záda. Včera se o jeho formě přesvědčily Litoměřice, které sice vedly po první třetině, pak je však jihlavský válec přejel čtyřmi góly po sobě. "Zápas byl pro nás strašně těžký. Musím pogratulovat domácím, že zaslouženě vyhráli. Musím ocenit dvě třetiny, které jsme odehráli. Ve třetí dvacetiminutovce už jsme nevydrželi tlak domácích a projevila se i jejich kvalita. Lepší tým vyhrál," přiznal litoměřický trenér David Bruk.

Mezi 3. a 9. týmem je rozdíl jen čtyř bodů, takže tabulka se po každém kole neustále přesývá. V tuto chvíli je třetí Vsetín, který vyhrál těsně o gól v Porubě.
Čtvrtá příčka patří Přerovu, který si naopak překvapivě doma neporadil s ústeckými hokejisty. "Asi nikdo nečekal, že bychom tu dnes mohli vyhrát, ale podali jsme parádní týmový výkon, kromě pěti prvních minut, kdy jsme byli takoví trošku nervózní. Kluci zvládli celý zápas parádně, hráli jsme tak, jak chceme, hlavně tedy po taktické stránce. Nebyli jsme vylučovaní a myslím, že jsou tři body zasloužené. Nechci chválit jednotlivce, ale přece jedno jméno musím říct a to byl brankář Aleš Stezka, který podal neskutečný výkon, ale tři body si zaslouží celé mužstvo, " byl po zápase spokojený ústecký trenér Tomáš Mareš.

Páté je Kladno, které vyhrálo až v prodloužení. Vůbec k němu nemuselo dojít, ale Středočeši nedokázali proti Prostějovu udržet dvoubrankové vedení.
Na 6. příčce je Havířov, následují Prostějov a Litoměřice.
Devátá je Slavia, která včera prohrála doma s Třebíčí. Rozhodly především dvě minuty v závěru druhé třetiny, během kterých inkasovali Slávisté tři góly. Pak sice snížili skóre na jedinou branku, ale hosté jim poté opět o dva góly odskočili.
Desátá je právě Třebíč.

V souboji týmů ze spodu tabulky byly o jeden gól úspěšnější Benátky, které v prodloužení porazily Frýdek-Místek.
Poslední Ústí nad Labem se díky výhře dotáhlo na Kadaň.

Výsledky 24. kola první hokejové ligy:

Slavia Praha - Třebíč 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
Branky: 45. J. Novák, 49. J. Drtina - 37. a 38. Vodný, 39. Střondala, 57. Nedvídek, 58. Raška. Rozhodčí: Dědek, Vokřál - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:5, navíc Šagát (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:3. Diváci: 791.

Přerov - Ústí nad Labem 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 30. Chrpa. Rozhodčí: Obadal, Veselý - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 4:5, navíc Stezka (Ústí) 10 min. Bez využití. Diváci: 1653.

Poruba - Vsetín 4:5 (0:2, 4:2, 0:1)
Branky: 25. a 29. Baláž, 28. Illéš, 38. J. Káňa - 5. Jonák, 16. Březina, 39. Pechanec, 40. Rác, 60. Karafiát. Rozhodčí: Fiala, Kašík - Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 8:1, navíc Šelepněv (Vsetín) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1182.

Prostějov - Kladno 2:3 v prodloužení (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 50. Karpov, 56. Dvořáček - 38. Jelínek, 39. T. Kaut, 63. Zikmund. Rozhodčí: Přikryl, Jechoutek - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:7, navíc Hořava (Kladno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2256.

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 3:2 po nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 35. Teplý, 47. J. Mikyska, rozhodující sam. nájezd Šír - 16. Hladonik, 24. Klimša. Rozhodčí: Valenta, Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6, navíc Kofroň (Frýdek-Místek) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 203.

Jihlava - Litoměřice 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Branky: 29. J. Pohl, 39. Zeman, 46. Dostálek, 49. Werbik, 53. Osmík - 17. Voženílek, 52. Przybyla. Rozhodčí: Micka, Zubzanda - Coufal, Janíček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 1812.