reklama

Jihlava s Hradcem a Budějovicemi potvrzují svou kvalitu. Ústí nad Labem je příjemným překvapením

09.08.2018
V první fotbalové lize zatím Sparta, Slavia a Plzeň neztratily během tří kol ani bod. I ve druhé nejvyšší soutěži se najdou týmy, které zatím pokračují bez ztráty kytičky. Patří sem favorité Jihlava, České Budějovice, Hradec Králové a trochu překvapivě i Ústí nad Labem.

Jihlava vyhrála v 1. kole na hřišti loňského prvoligisty z Brna 3:1, poté porazila silné Pardubice 1:0 a nyní naposled si poradila hladce se Znojmem 3:0. Nyní se jihlavští fotbalisté doma představí proti Táborsku. "Kádr Táborska přes léto prošel poměrně velkou proměnou. Přesto se trenérovi Tobiášovi podařilo sestavit kvalitní tým, který se bude postupným sehráváním jenom lepšit. Dokázal to v posledním utkání, kdy výrazně přehrál Vítkovice. Můžeme tedy očekávat, že Táborsko do Jihlavy přijede v dobré náladě, povzbuzeno výhrou a plné odhodlání zabojovat o body. Předpokládáme, že se náš soupeř bude soustředit na koncentrovanou defenzívu  a nebezpečné rychlé kontry." podotýká k soupeři jeden z jihlavských trenérů Michal Šmarda.

Jak porazit Táborsko (1:0) ví Hradec Králové, kterému se to povedlo v úvodním kole sezony. Tuto výhru podpořili "Votroci", jak se fotbalistů z Hradce Králové říká, dalšími stroprocentními zářezy se Znojmem (2:1) a Sokolovem (3:1). Trenér Východočechů Zdeňko Frťala však zůstává nadále na zemi. "Pořád máme na čem pracovat, těch chyb ve hře bylo hodně, každopádně výhra v Sokolově je pro nás určitě úspěch.“ vrací se k poslednímu zápasu. Nyní se jeho hráči střetnou doma s Vítkovicemi.

Se vstupem do soutěže může zatím panovat spokojenost i v Českých Budějovicích. Výhry nad Třincem 3:1, Žižkovem 2:1 a Vlašimí 1:0 dávají dobrý základ do dalších zápasů. I když s Vlašimí to nebylo zrovna jednoduché, "Budějky" daly vítěznou branku až v předposlední minutě. "Máme velkou radost z toho, jak to dopadlo. Celé utkání jsme je tlačili a díky Bohu přišlo zlaté střídání Iva Táborského, který zakončil nádhernou akci," popsal klíčový moment utkání útočník David Ledecký. O víkendu se Jihočeši střetnou s Prostějovem, do kterého tento týden přestoupil z Brna bývalý reprezentant Jan Polák.

Zatím příjemným překvapením ročníku 2018/2019 jsou fotbalisté Ústí nad Labem. Nejdříve se jim povedlo vyhrát nad Sokolovem 2:1, poté se radovali z výher nad Chrudimí 3:2 a Třincem 1:0. "Tenhle tým chce vyhrávat, makat a z toho to všechno pramení. Máme ambiciózní tým, jsou tu kluci, kteří se chtějí prosadit ve druhé lize a jít i někam výš. Charakter jsme ukázali už v Chrudimi, otáčeli jsme zápas i doma se Sokolovem. Nic nevzdáváme a bojujeme až do konce i za nepříznivého stavu," je spokojený brankář Jiří Lindr. Jestli bude jeho tým nadále stoprocentní, se ukáže po nedělním zápase ve Vlašimi.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz