Jihlava nečekaně prohrála a na vedoucí příčku druhé ligy se vyhouply Pardubice

19.08.2019
Očekávalo se, že si Jihlava po včerejší dohrávce druhé ligy přiveze z Varnsdorfu minimálně bod a udrží si tak první příčku. Jenže hráči Vysočiny na severu Čech nečekaně zakopli. "Tak jak jsem byl poslední týdny a zápasy na hráče hrdý, tak dnes docílili naopak toho, že jsem na ně opravdu hodně naštvaný, protože to, co dnes předvedli, nemělo s tím, na čem pracujeme, vůbec nic společného. Přijeli jsme sem na výlet. Kdybych věděl, že k utkání takto přistoupí, tak to jsem opravdu mohl vzít úplně jiný tým. Neviděl jsem v prvním poločase vůbec z naší strany to, co jsme chtěli hrát nebo to, co nás zdobí - dobrá práce s míčem, dobrý pohyb. Hráči si asi mysleli, že to přijde samo, že se soupeř porazí sám. Ten dostal minule facku a to ho postavilo na nohy a dnes vyhrál zaslouženě," uvedl jihlavský kouč Radim Kučera.

Právě Hradci Králové se v minulém kole povedlo rozstřílet Varndorf 8:0. Málem se Východočechům v zápase s Třincem povedlo toto vítězství potvrdit, ale nakonec dostali šest minut před koncem vyrovnávací gól. "Ke třem bodům nám chyběla kvalita ve finální fázi, kdy asi šest situací, z kterých jsme mohli skórovat, jsme vyřešili špatně. Zápas jsme měli jednoznačně vyhrát, do 70. minuty jsme měli hru plně pod kontrolou,“ hodnotil remízu 1:1 kouč Hradce Králové Zdenko Frťala.

Zatím se v sezoně velmi daří i dalšímu východočeskému klubu Pardubicím. Ani v pátém kole neprohrál, naopak si přivezl výhru od nelehkého soupeře z Ústí nad Labem a je na prvním místě tabulky. "K vidění byl dobrý fotbal, kluci tam nechali srdce, bojovali. Závěr odmakali naplno, soupeř byl kvalitní, jsme rádi za body. Když jsme před sezónou viděli rozlosování pro začátek, měli jsme z toho obavy. Nyní panuje spokojenost a chtěli bychom v těchto výkonech pokračovat," řekl pardubický trenér Jaroslav Novotný.

Velká spokojenost také panuje u obou nováčku. Los pátého kola nabídl jejich souboj. Kdyby Líšeň porazila Vyšehrad, mohla se dostat na první příčku, což by bylo pro hráče z Brněnska velké ocenění. Avšak nakonec zápas skončil bezgólovou remízou. "Myslím si, že za výkon ve druhém poločase bychom si výhru zasloužili. Stačilo proměnit dvě super tutovky. Šli jsme určitě více naproti štěstí, ale to nás dnes minulo. Bez vstřeleného gólu nelze vyhrát," uvedl trenér Líšně Miloslav Machálek.

Naopak mnoho nadšení zatím nepanuje v Brně, protože Zbrojovka z 15 možných bodů získala jen šest. Naposledy Brňané nezvládli souboj s dalším adeptem na postup do první ligy pražskou Duklou, které podlehli na její půdě 1:2. "Musíme si okamžitě sednout a důrazně si zopakovat, o co hrajeme, a uvědomit si, že ne vše musí běžt stejně jako doposud. Hráči aktuálně mají ideální podmínky pro to, aby mohli dobře hrát a dobře trénovat. Pokud si toho nebudou vážit, přijdou nějaké změny," řekl na rovinu brněnský kouč Pavel Šustr.

Na první vítězství v sezoně dosáhli hráči Sokolova, kteří doma porazili Vlašim.

5. kolo druhé fotbalové ligy:

Ústí nad Labem - Pardubice 0:1 (0:0)
Branka: 48. Černý. Rozhodčí: Dorušák - Horák, Dohnálek. ŽK: Krátký - Prosek, Jeřábek, Solil. Diváci: 865.

Dukla Praha - Zbrojovka Brno 2:1 (0:0)

Branky: 48. Holík, 66. Chlumecký - 68. Šural. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Váňa. ŽK: Kozma, Tetour, Holík, Douděra - Šural, Sedlák. Diváci: 956.

Sokolov - Vlašim 2:1 (1:0)
Branky: 10. Glaser z pen., 64. Vávra - 72. Svoboda. Rozhodčí: Proske - Kotík, Hrabovský. ŽK: Štípek, Šmehyl - Pilík, Štochl, Broukal. Diváci: 582.

Třinec - Hradec Králové 1:1 (0:0)
Branky: 84. Valenta - 48. Vlkanova. Rozhodčí: Petřík - Dresler, Lakomý. ŽK: Bedecs, Cienciala, Gáč, Arroyo, Valenta, Kušnír, Kubala - Kvída. Diváci: 842.

Chrudim - Viktoria Žižkov 0:3 (0:2)
Branky: 29. a 53. Batioja, 37. Gil. Rozhodčí: Hanousek - Vlček, Vitner. ŽK: Vencl - Opluštil, Tusjak, Batioja. Diváci: 1290.

Líšeň - Vyšehrad 0:0
Rozhodčí: Pechanec - Melichar, Vodrážka. ŽK: Hlavica, Čermák, Bednář, Málek - Rothe, Veselý, Žežulka, Mareš, Čvančara. Diváci: 1823.

Vítkovice - Prostějov 2:2 (0:1)
Branky: 70. Kovařík, 72. Matěj - 21. Janíček, 68. Lutonský. Rozhodčí: Vojkovský - Mikeska, Bureš. ŽK: Kovařík - Pašek, Sus, Biolek. Diváci: 470.

Varnsdorf - Jihlava 2:1 (0:0)
Branky: 53. Schön, 69. Micovčák - 83. Klobása. Rozhodčí: Cieslar - Myška, Mojžíš. ŽK: Breda, Kocourek - Tijani. Diváci: 805.