reklama

Je to jasné. O záchranu si zahraje Chomutov

19.03.2019
To že budou hrát Pardubice baráž o extraligu, bylo jasné, bez přehánění, skoro od Vánoc. Po dnešku už je jisté, že je do bojů o bytí a nebytí v nejvyšší soutěži doprovodí Chomutov.

Aby ještě mohl případně přenechat Černého petra Karlovým Varům, musel dnes Chomutov bezpodmínečně porazit doma Pardubice. Jenže Severočechům se zápas vůbec nevyvedl a "perníkářům" podlehl.

Piráti Chomutov - Dynamo Pardubice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Pardubicím se povedlo v první třetině během 34 vteřin vstřelit dva góly, na což zareagovali Chomutovští až po dvaceti minutách Pak už ale zase dávali góly jen hosté.

"Přistoupili jsme k utkání, jako když se vůbec nic neděje. Pardubice byly rychlejší, hrály poměrně dobře, přehrávaly nás, daly nám rychle dva góly. A to si ještě myslím, že kdyby nezachytal brankář, dostali jsme těch gólů deset. Soupeř vyhrál zaslouženě," podotkl chomutovský kouč Vladimír Růžička.

"Já budu se svým hodnocením opravdu krátký. Jsem strašně rád, že se nám podařilo odčinit nedělní utkání a porážku 4:7. Celkem slušně jsme zahráli a vyhráli," uvedl trenér Pardubic Ladislav Lubina.

Branky a nahrávky: 33. Raška I (Chrpa, Jank) - 13. Machala (L. Horký, Eklund), 14. Perret (J. Kloz, Budík), 37. Machala (Mandát, Kacetl), 59. J. Kloz (Schaus, Perret). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Brejcha, Malý. Vyloučení: 10:8, navíc Štich (Chomutov) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1422.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz