reklama

"Je pro mě ctí hrát za tým, kde působil Dominik Hašek," říká nová pardubická posila

25.06.2019
Ne vždy se podaří angažmá amerického či kanadského hokejisty v české extralize. Zpravidla přicházejí s velkou slávou, pak se ale nenápadně vytratí za jinou štací. Jsou ale i výjimky, např. útočník Alexander Mallet v Brně či Nick Jones v Plzni, kteří se stali tahouny týmů. Do této škatulky by rád zapadl i kanadský útočník Corey Locke, kterého si vyhlédly Pardubice.

Pětadvacetiletý forvard si zahrál devět zápasů v NHL, více se však prosadil v evropské mezinárodní lize zvané EBEL. Předloni se v ní v dresu Lince stal nejproduktivnějším hráčem. Celkem v tomto rakouském klubu nasbíral během tří sezon 209 bodů za 48 branek a 161 asistencí.
„Corey je klasický centr, kterých je na hráčském trhu nedostatek. V minulých sezonách se jevil výborně bodově, dostali jsme na něj velmi dobré reference, viděli jsme jej v pár utkáních,“ uvedl v tiskové zprávě sportovní manažer Pardubic Jaromír Kverka.

Poté co se Locke neprosadil v NHL, odešel do Evropy. Nejdříve hrál za švédský klub TPS Turku, poté si ještě vyzkoušel angažmá v Eisbärenu Berlín, Norimberku a pak ještě před příchodem do Lince působil ve švýcarskem Vispu. "Už se nemohu dočkat, až dorazím do Pardubic a začneme sezonu. Je pro mě ctí hrát za tradiční hokejové město v Česku, kde působili slavní hráči jako Dominik Hašek, Milan Hejduk nebo Aleš Hemský,“ prohlásil Locke.

Kanadský útočník je třetí velkou pardubickou posilou v letním přestupovém období. V květnu získali Východočeši slovenského útočníka Radoslava Tybora. A před třemi týdny se "Perníkáři" dohodli s reprezentačním obráncem Janem Kolářem, který se do Pardubic vrátil po sedmi letech.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz
  • Voráček jde do Pardubic

    21.11.2019 | Po přečtení titulku si možná někteří plácnou do čela a řeknou si: Co blbne?! Opustit NHL a jít do extraligy. Dát sbohem Philadelphii a přijmout nabídku...číst dále