Jde to i bez Kangy. Hašek sestřelil Ostravu

18.08.2019
Po divoké porážce 3:4 v Mladé Boleslavi čekal dnes pražskou Spartu další těžký soupeř. Ostravskému Baníku se povedlo v této sezoně už dvakrát venku vyhrát a jeho hráči věřili, že by se jim mohlo povést přivézt něco i z Letné. Jejich víra byla podpořená i dosavadní rozpačitou sparťanskou obranou.

Sparta Praha - Baník Ostrava 2:0 (2:0)

Sparta do tohoto zápasu inkasovala v pěti zápasech osm branek, což je na letenské poměry dost. Trenér Václav Jílek zkouší různé varianty stoperské dvojice a dnes "vytáhl z klobouku" pár Radakovič - Hancko.
Na lavičce nechal sparťanský trenér sedět i záložníka Kangu, který na začátku sezony byl jedním z mála letenských hráčů, kteří snesli přísnější měřítko. Naopak dostal šanci Mandjeck, který si ještě před pár týdny stěžoval u FIFA na Spartu za to, že mu nevyplatila bonusy...
Ostrava přijela na Letnou s defenzivní taktikou, jenomže ta vydržela jen do 10. minuty, kdy po kombinaci Sáčka s Hložkem otevřel skóre pohotovou přízemní střelou Hašek.
Hosté mohli vyrovnat, ale Procházka trefil jen břevno. Ostrava měla i další dvě nadějné šance, ale Kuzmanovič a následně Hrubý brankáře Nitu nepřekonali.
Poté přišla druhé hvězdná chvilka Martina Haška, který se tentokrát trefil hlavou.

Druhý poločas už mnoho šancí nepřinesl. Trochu vzruchu vnesl do zápasu až příchod domácího Tetteha, který si vypracoval tři zajímavé příležitosti, ale ani jednu neproměnil. Hašek mohl před koncem zápasu zkompletovat hattrick, ale ostravský gólman Budínský v druhé půli dobře zamkl svou bránu.

Václav Jílek (trenér Sparty): "Bral jsem to jako velmi důležitý zápas pro celou Spartu, tři zápasy jsme nedokázali vyhrát. Ale ještě než budu hodnotit hráče, musím dnes především pochválit fanoušky. Moc radosti jim zatím neděláme, a přitom oni dnes byli důležitý parametr pro to, abychom utkání zvládli. Vsadili jsme na sestavu, která odpovídala typologií hře Baníku, i proto nehrál Kanga. Takže jeho absence nebyla nic osobního, ale sázka na jiný způsob hry, abychom nespoléhali pouze na jednoho hráče. Radost mně udělala stoperská dvojice, to je pro nás klíčové, velmi dobře zahrál Mandjeck. Ano, bez Kangy jsme nebyli tak silní na míči a chyběla někdy i větší kreativita, ale domnívám se, že na dnešního soupeře tento způsob hry platil."

Bohumil Páník (trenér Ostravy): "Naše šance uspět na Letné byla založená na tom, že využijeme alespoň některé slibné situace a před přestávkou jsme měli tři, ale nedokázali jsme je dotáhnout. Navíc jsme především při druhém gólu velmi lacino inkasovali, ale rozebrat, jaký podíl na tom měl gólman, nechám na trenéra brankářů. Za celý zápas jsme se nedostali do rytmu, a když už jsme se nadechovali, tak přišlo vždy přerušení."

Branky: 10. a 39. Hašek. Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Novák - Machálek (video). ŽK: Kozák - Procházka, Smola, Fillo, Azevedo. Diváci: 14 123.

Sparta: Nita - Sáček, Radakovič, Hancko, Hanousek - Mandjeck (77. Krejčí) - Hložek, Hašek, Trávník, Plavšič (87. Graiciar) - Kozák (72. Tetteh). Trenér: Jílek.
Ostrava: Budinský - Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman - Reiter (74. Baroš), Jánoš, Hrubý (65. Jirásek), Azevedo - Kuzmanovič, Smola (59. Diop). Trenér: Páník.