reklama

Jágr ukázal svou genialitu, čtyřmi brankami pokořil České Budějovice. Kladno slaví postup do extraligy

19.04.2019
Když v loňském roce přicházel Jaromír Jágr do Kladna, měl za cíl postoupit s tímto klubem do extraligy. V minulé sezoně se mu to ještě nepodařilo (kvůli zranění ani do baráže o extraligu nenastoupil), letos je však dílo dokonáno. Naše nejvyšší hokejová soutěž se pro příští ročník může těšit na naši největší legendu od mantinelů.

Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)


Je možné, že českobudějovičtí diváci viděli naposledy na vlastní oči Jaromíra Jágra, protože pokud se jim podaří případně postoupit další rok, možná už v tu chvíli bude naše slavná "68" končit kariéru. Ale kdo ví. Nepředbíhejme.
Dneska si mohli užít Jágrův excelentní výkon. Do deváté minuty vstřelil dva góly. Na druhý z nich mu přihrála další kladenská hvězda Plekanec, který byl i u třetího Jágrova gólu.
Jihočechům se poté povedlo dvěma góly zápas zdramatizovat, ale v posledních vteřinách druhé půle božský Jarda přidal svou čtvrtou branku.

"Měli jsme pro tuto sezonu nějaký cíl, ten jsme splnili. Povedlo se nám to a jsme šťastní, že jsme získali body, které jsme potřebovali. Jsme tam, kam jsme celou sezonu mířili. Jarda Jágr dal čtyři góly, to ještě odstoupil v první třetině, protože ho trochu tahalo tříslo, tak se šel protáhnout a půl třetiny nehrál. Měl ještě smůlu, protože mohl dát další dva tři góly. Klobouk dolů," podotkl šťastný kladenský kouč David Čermák.

"Gratulujeme Kladnu k postupu. Oni si to uhráli, sezona pro ně byla těžká. Zkusili si, jaké to je sedět v téhle pozici. Já jsem měl možnost s Jardou Jágrem hrát v jeho nejlepších letech, to byla úplně jiná písnička. Je prostě jedinečný, zase to potvrdil. Takový hráč už se nám tady nenarodí. Na druhou stranu, aniž bych chtěl sebrat něco z jeho výkonu, je strašně smutné to, kde máme nastupující generaci a další hráče. Sedmačtyřicetiletý hráč nám tady dá čtyři kusy a Kladno vyhraje 4:2. Já nevím, jestli by ho náhodou neměli povolat do Bratislavy (na mistrovství světa). Na svých zádech společně s Tomášem Plekancem dotáhl tým tam, kam chtěl a kam mířil. Samozřejmě se přidali i další hráči, ale díky těm dvěma se diametrálně jejich výkon zvednul," dodal českobudějovický trenér Václav Prospal.

Branky a nahrávky: 30. Z. Doležal, 38. M. Beránek (Z. Doležal, Bradley) - 6. Jágr (Zikmund), 9. Jágr (Plekanec), 25. Jágr (B. Nash, Plekanec), 40. Jágr (Zikmund, B. Nash). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3, navíc M. Beránek (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).


Naopak po čtyřech letech se s extraligou loučí Chomutov. Ani hvězdný trenér Vladimír Růžička nebyl schopen zachránit severočeský tým před sestupem do druhé nejvyšší soutěže.

Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)


Chomutov sice dneska vyhrál v Pardubicích, které nastoupily bez deseti hráčů zákaldní sestavy, nic mu to však už nepomohlo.
"Pardubicím o nic nešlo a bylo to vidět. Byli jsme celý zápas lepší, ale soupeř měl upravenou sestavu. Vítězství tak pro nás nemá žádnou cenu," uvedl smutně autor prvého chomutovského gólu Petr Koblasa.

Branky a nahrávky: 11. Koblasa (Klhůfek, T. Svoboda), 15. A. Dlouhý (T. Svoboda, Štich), 43. Chrpa (Chlouba, Ouřada). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 8176.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz