Jágr podal dobrý výkon, jeho Kladno však padlo

30.07.2019
Hokejové Kladno dnes odehrálo první přípravné utkání. Za soupeře si zvolilo Litvínov. V kladenském dresu nechyběla ani největší hvězda Středočechů Jaromír Jágr. Vypadá to, že je v dobré kondici, protože přispěl týmu jedním gólem a jednou asistencí. Ani to však nestačilo k vítězství. Po remíze 4:4 se v prodloužení radovali z gólu litvínovští hráči.

Duel se odehrál v Litvínově. A byli to právě domácí, kdo se ujal vedení. V 7. minutě se trefil Doudera. Avšak za minutu už bylo díky Machačovi srovnáno.
Poté čekali diváci do poloviny utkání, než padly další branky. Ve 32. minutě se po Jágrově přihrávce prosadil Kanaďan O’Donnell. Domácí však ještě ve druhé třetině srovnali skóre (Helt).
Třetí dějství bylo na branky bohaté. Vše odstartoval Jágr. Pak si Litvínovští dvěma góly (Ščotka, Myšák) vzali zpět vedení. Kladno však minutu před koncem srovnalo (Redlich).
V prodloužení se trefil Petružálek.

"Prvních deset minut jsme se rozkoukávali a měli jsme trochu respekt ze soupeře. Pak už se hra vyrovnávala a chvílemi jsme byli i lepší. Jsme týden na ledě a byl to náš první zápas, takže to ještě bylo takové rozhárané, protože jsme pořádně nic nenacvičovali. Vyzkoušeli jsme mladé hráče a to nám aspoň něco ukázalo," podotkl kladenský kouč David Čermák.

Další přípravné utkání sehraje Kladno tento čtvrtek v domácím prostředí proti pražské Slavii.

Pro Litvínov to byl už druhý přátelák. V tom prvním Severočeši podlehli Spartaku Moskva 1:2. Nyní je čekají (1. 8.) prvoligové Litoměřice.