reklama

Jablonec je psychicky dole. A teď ho navíc čeká zápas s mistrem ligy...

21.09.2018
Po evropských ligách se mysl fotbalových fanoušků zase přemisťuje k prvoligovým bojům.

Zlín - Ostrava (pá - 18:00)
Oběma týmům se na podzim daří, především Zlínu, který je v tabulce těsně za trojicí favoritů (Slavia, Plzeň a Sparta). Hned za ním je Ostrava, která v minulém kole padla doma se Spartou. „Pokud chceme uspět, bude velice důležité zaprvé najít patřičný herní způsob, díky němuž budeme schopni nalézt v soupeřově defenzivě nějaké skuliny. A zadruhé bude bezpodmínečně nutné, aby hráči to, co si před utkáním řekneme nebo jsme si už řekli, striktně dodrželi. Pokud se to všechno podaří, věřím, že ze Zlína neodjedeme s prázdnou,“ podotkl trenér Ostarvy Bohumil Páník.

Olomouc  - Dukla (so - 15:00)
Hanáci se nacházejí ve svízelné situaci. Jsou předposlední, z osmi kol dokázali vyhrát jen jednou, jinak zažili samé prohry! Je to velký rozdíl oproti minulé sezoně, kdy se od začátku pohybovali nahoře a dokázali se dostat i do evropských pohárů. Dukla je na tom bodově úplně stejně. Poprvé její hráči vyhráli v minulém kole i možná díky novému trenérovi Romunu Skuhravému. Pokud by Olomouc případně s "vojáky" prohrála, je možné, že i u ní dojde ke změně na trenérském postu...

Karviná - Příbram (so - 17:00)
Příbram dokázala po měsíci zase vyhrát a bude chtít body potvrdit i v Karviné. Ta však na rozdávání zrovna moc nemá. Pohybuje se těsně nad sestupovými příčkami a doma půjde tvrdě za vítězstvím.

Mladá Boleslav - Slovácko (so - 17:00)
Mladoboleslavští fotbalisté šokovali o minulém víkendu Jablonec, když u něj vyhrál 3:0! Mladá Boleslav je však poslední dobou známá tím, že nemá moc vyrovnané výkony, takže Slovácko není u ní úplně bez šancí. Navíc už potřebuje zabrat, protože tři kola po sobě prohrálo. „Máme za sebou tři ligové zápasy, ve kterých jsme nedokázali bodovat, takže do Mladé Boleslavi jedeme s tím, že to chceme zlomit a nejlépe vyhrát,“ říká záložník Slovácka Marek Havlík.  

Opava - Teplice (so - 17:00)
Tepličtí konečně po dlouhé době zažili pocity vítězství a určitě si věří, že by třeba něco podobného mohli zažít i v Opavě. Pardon...v Brně. Opava totiž po celý podzim musí kvůli rekonstrukci svého stadionu odehrát "domácí" utkání v moravské metropoli. A je možné, že i tato skutečnost jí sebrala nějaké body, a proto se teď potácí na spodku tabulky.

Sparta - Liberec (so - 19:00)
Severočeši mají na svém kontě ze všech týmů nejvíce remíz a asi by se nezlobili, kdy se i tentokrát o body dělili. Avšak Sparta se bude chtít nadále držet špičky tabulky a jde do utkání s jasným cílem: vyhrát. „Myslím si, že to pro fanoušky bude hezké utkání, Liberec se snaží hrát kombinační fotbal a mohlo by to tedy být zajímavé. Viděl jsem sestřih jejich zápasu na Dukle, který sice překvapivě prohráli, ale měli spoustu šancí. Některé zápasy nezvládli výsledkově, herně jsou na tom ale velice dobře a je to podle mě poměrně silný soupeř,“ říká kapitán Sparty Josef Šural.

Slavia - Bohemians (ne - 18:00)
Vršovické derby je tu! Domácí jsou favoritem, to ale v derby nemusí platit. Pro hráče Slavie bude důležité odložit myšlenky na vítězné utkání proti Bordeaux a uvědomit si, že teď proti nim nastoupí tým s jiným stylem. A tenhle zápas bude asi slávisty více bolet. Hráči Bohemians jsou známí svou zdravou agresivitou, ale umí zároveň používat fotbalovou techniku. I proto se drží v první polovině tabulky.

Jablonec - Plzeň (po - 18:00)
Domácí prohráli, jak už bylo řečeno, minule s Mladou Boleslaví, včera přišli o bod na konci zápasu s Rennes. Teď bude hodně záležet, jak se povede trenérovi Petru Radovi dostat tým do pohody před velmi těžkým zápasem s mistrem ligy.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz