reklama

Jablonec i Slavia potřebují vyhrát. A mají na to!

07.11.2018
Zítra vstoupí do čtvrtého kola Evropské fotbalové ligy Slavia s Jabloncem. Pražané doma přivítají FC Kodaň, Jablonec už je v tuto chvíli v kazašské Astaně.

Tecl, Coufal, Kúdela, Hušbauer a Škoda. První jmenovaný slávista na 100% nenastoupí, je po operaci kolene. Ale je možné, že i jeho zbývající hráči zůstanou v hledišti, přinejlepším na lavičce. "Když bude jeden z nich, budeme rádi, a to možná jen na část utkání. Dva určitě nebudou, u nich to vypadá na vážnější zranění. Nechtěl bych úplně odkrývat karty," řekl trenér Slavie Jindřich Trpišovský.
Slavia má ze tří odehraných zápasů Evropské ligy šest bodů za vítězství nad Bordeaux a právě v Kodani. Pokud by se jí povedlo nad dánským týmem vyhrát i zítra, udělala by velký krok k postupu do jarní části soutěže. "Vítězství v Kodani bylo důležité a zítra máme druhou možnost něco udělat pro český fotbal. Na druhou stranu ten zápas je pro nás tak důležitý, že důležitější už být nemůže. Zápas je klíčový pro vývoj ve skupině, ať už dopadne jakkoliv. Když ho my zvládneme a dostaneme se na devět bodů, budeme to mít vyloženě ve svých rukách," dodává Trpišovský.

Jablonec také neodjel do Kazachstánu v plné síle. Doma zůstali zranění Masopust a Acosta. Severočeský tým je sice ve své skupině až poslední se dvěma body (za remízy s Rennes a Astanou), ale při výhře by znovu mohli promluvit do bojů o postup do vyřazovací části soutěže. "Nevím, jestli je to zlomový zápas, ale každopádně kdyby se nám podařilo vyhrát, tak by skupina byla ještě více zamotaná, než je. Kdybychom uhráli aspoň nějaký bod, byli bychom spokojeni," řekl útočník Martin Doležal.
Tento 28letý ofenzivní hráč se vrátil po zdravotní pauze a zatím nenastoupil do žádného zápasu Evropské ligy. "Už jsem chtěl jít aspoň na lávku v minulém zápase s Astanou, protože jsem pár dní trénoval. Chtěl jsem to zkusit, bohužel jsem měl ještě vyšetření, takže mě trenér nechal na tribuně," dodal.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz