reklama

I přes prohru si čeští hokejisté vezou prvenství ze Švédských her

10.02.2019
Čeští hokejisté už před dnešním zápasem s Ruskem věděli, že mají dky dvěma výhrám (nad Švédskem a Finskem) a výsledkům ostatních týmů jisté prvenství na třetím turnaji Euro Hockey Tour. Jistě si přáli zakončit turnaj vítězstvím, které by vyšperkovalo dobrý dojem ze Švédských her.
To se sice nepovedlo, ale i tak náš tým ukázal, že s hráči z Evropy můžeme určitě počítat jako s tahouny týmu na letošní MS a nemusíme se nervovat, kolik hráčů přijede z NHL.

ČR - Rusko 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Určitě si po tomto turnaji napíše český reprezentační trenér Miloš Říha do svého bloku červenými písmy tři jména - Kovář, Gulaš a Sekáč. První dva se podíleli (Kovář hattrickem) na vítězství nad Švédskem, Sekáč byl naopak vidět proti Finům. Tito tři hráči však do dnešního zápasu nenastoupili (taková už byla předběžná dohoda s jejich kluby) a i to trochu zapříčinilo dnešní porážku našeho týmu.
Utkání bylo dlouho vyrovnané a především bez gólů. Až ve 29. minutě se po přihrávce Koblížka trefil Tomáš Zohorna. Mimochodem bratři Zohornovi dnes podruhé na turnaji a i celkově v jejich hokejové kariéře nastoupili v jedné formaci.
Rusům se povedlo srovnat za šest minut. A bohužel ještě v poslední minutě druhé třetiny otočili stav utkání.
Čeští hokejisté v posledním dějství nenašli recept na zvrácení zápasu. Sborná pak ještě přidala jeden gól.

"Myslím, že dnes to bylo o hlavách. My jsme v nich byli o 20 procent méně připravení, než jak jsme se připravili na ty předchozí dva zápasy se Švédskem a Finskem. Zápas podle mého rozhodly naše chyby po vhazováních, standardní situace jsme dnes vůbec nezvládli v celém utkání. Prakticky jsme se neudrželi v útočném pásmu a ve druhé třetině jsme dělali věci, které jsme si vůbec ani neřekli. Chodili jsme napadat třemi hráči, vytvořili jsme tam tak velkou mezeru mezi beky a útočníky, že ti obránci toho měli až nad hlavu. Vůbec jsme si nepomohli a nebyl to ten týmový duch, jaký chceme. A fakt, že nám odjeli hráči nejlepší řady, nás vůbec neomlouvá. Od těch, co tu zůstali, jsem čekal, že se budou chtít ukázat víc. To mě trošku zklamalo," podotkl po utkání Miloš Říha.

Branky a nahrávky: 29. T. Zohorna (R. Koblížek, Zámorský) - 35. Kuzmenko (Okulov, Bereglazov), 40. Kuzmenko, 54. Kadějkin (Rafikov, Alexejev). Rozhodčí: Holm, Linde - Nordlander, Löfgren (všichni Švéd.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1732.

Česko: Hrubec - Zámorský, Polášek, Kundrátek, Štencel, M. Doudera, Krejčík, D. Musil, J. Galvas - Zaťovič, P. Holík, M. Kvapil - R. Zohorna, T. Zohorna, H. Zohorna - Lenc, Horák, Červený - M. Stránský, L. Rousek, R. Koblížek - od 33. navíc P. Zdráhal. Trenéři: Miloš Říha starší, Robert Reichel a Karel Mlejnek.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz