I přes porážku ovládli čeští házenkáři svou skupinu

16.06.2019
Čeští házenkáři se chtěli před domácím publikem rozloučit vítězstvím s kvalifikací na ME. To se jim sice nepovedlo, protože s Bosnou prohráli v ostravské areně 23:24, smutnit ale mnoho nemusí. I tak totiž vyhráli svou kvalifikační skupinu a budou při losu evropského šampionátu ve výhodném koši.

Evropský šampionát se bude v lednu příštího roku konat nezvykle ve třech zemích, v Norsku, Švédsku a Rakousku. Český tým si zadělal na postup na ME už po prvních dvou zápasech, které vyhrál (Finsko a Bosna). Poté sice Češi prohráli s Běloruskem, následně ale v odvetách dvakrát zvítězili a nakonec přišla dnešní prohra. "Cílem utkání bylo zvítězit, to se bohužel nepovedlo. Ale že jsme skončili první, to je úspěch. V posledních letech se nám to nikdy nepovedlo, za to jsme šťastní," řekl trenér Daniel Kubeš.

Českému týmu stačilo k postupu na ME prohrát i o gól, Bosna naopak k účasti v "trojzemí" potřebovala bodovat. I to možná zapříčinilo nervózní první půli, v které moc gólů nepadlo.
Ani ve druhé půli si diváci mnoho gólů neužili, nakonec ale utkání skončilo v podstatě ke spokojenosti obou týmů. "V kritických situacích jsme znovu spadli do určitých stereotypů. Bohužel jsme nebyli schopni činnosti provádět správně podle naší představy a to byl podle mě důvod, proč jsme prohráli. Ne proto, že by soupeř hrál nějak fantasticky, ale proto, že jsme dělali hloupé chyby a chyby, které vyplývají z nedisciplíny a to mě mrzí," dodal Kubeš.

ČR - Bosna 23:24 (10:11)

Sestava a branky ČR: Galia, Mrkva - Babák 4, Bečvář 1, Číp, Horák 1, Hrstka 4, Jurka, Kašpárek 3, Mubenzem, Petrovský 7, Šlachta, Solák, Vančo, Zdráhala 2, Zeman 1.

Nejvíce branek Bosny: Prce 10. Rozhodčí: Hovráth, Marton (oba Maď.). Sedmimetrové hody: 7/5 - 4/4. Vyloučení: 6:4. ČK: 31. Zeman (ČR). Diváci: 5521.

Bělorusko - Finsko 40:15 (20:8)