Hradec postoupil do play-off Ligy mistrů. Liberec se naopak loučí

16.10.2019
Díky tomu že Cardiff už včera prohrál s Frölundou, bylo jisté, že ze základní skupiny H Ligy mistrů nehledě na výsledek postoupí i Hradec Králové. Východočeši na to nedbali a Rakušany vyprovodili vysokou porážkou. Především si skvěle zastříleli v poslední třetině.
Mountfield Hradec Králové - Štýrský Hradec 7:1 (1:0, 1:1, 5:0)

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo splnit první sezónní cíl. Rád bych poděkoval hráčům, realizačnímu týmu a především všem našim skvělým fanouškům za podporu a pevně věřím, že jsme ještě v této soutěži neřekli poslední slovo,“ řekl generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Branky a nahrávky: 6. Perret (Paulovič), 34. Vincour (Cingel), 45. Paulovič (Vincour), 49. Bičevskis (Miškář), 55. Kubík (M. Chalupa), 57. M. Chalupa (Čáp, Paulovič), 59. R. Pavlík (Cingel) - 28. King (Setzinger, Yellow Horn). Rozhodčí: Smetana (Rak.), Šír - Kis, D. Klouček (všichni ČR). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 2569.

Sestava Hradce Králové: Š. Lukeš - Čáp, R. Pilař, Šalda, Allen, Gaspar, Nedomlel - Poppel, Bičevskis, Miškář - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Kevin Klíma, Perret - Jergl, Kubík, M. Chalupa. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Liberec potřeboval doma porazit německý Augsburg za tři body, aby mohl pokračovat v této mezinárodní soutěži. Dlouho byl nerozhodný stav 2:2, ale minutu před koncem dokázali Němci při liberecké power-play vsítit rozhodující gól.

Bílí Tygři Liberec - Augsburger Panther 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

„Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání, divákům se muselo líbit, bohužel jsme ale nebyli produktivní. Hlavně v druhé třetině jsme dominovali, tlačili jsme je v jejich pásmu a vytvářeli si šanci, které jsme však nedali, což rozhodlo celý zápas," podotkl liberecký kouč Patrik Augusta.

Branky a nahrávky: 7. L. Hudáček (Birner, Bulíř), 20. L. Hudáček (Bulíř, J. Vlach) - 3. McNeill, 35. Sezemsky (LeBlanc, Valentine), 59. Fraser. Rozhodčí: Jefremov (Kaz.), Kika - Hynek, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 5733.
Sestava Liberce: Schwarz - Šmíd, Hanousek, Derner, Havlín, Knot, Kolmann - L. Hudáček, Bulíř, Birner - Lenc, Filippi, Marosz - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Zachar, A. Musil, J. Vlach. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.