Hradec porazil obhájce titulu. Třinec znovu nezískal ani bod

02.09.2019
Po nečekané porážce v Cardiffu teď hokejisté Hradce Králové znovu šokovali. Přivezli si totiž výhru z Frölundy, která získala v posledních pěti letech tři tituly z Ligy mistrů.

Frölunda Indians - Hradec Králové 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Hradečtí hokejisté se od začátku zápasu se švédským protivníkem snažili napravit minulé selhání na Britských ostrovech. Dlouho se jim však nedařilo vyzrát na jejich gólmana. To však platilo i na druhé straně, kdy Mazanec nepustil dlouhé minuty do sítě ani jeden puk.
První gól padl přesně v polovině utkání, zasloužil se o něj hradecký Jergl. Za tři minuty už vedli hosté o dva góly. Domácím se ale povedlo do konce druhé třetiny snížit. Východočechy to však nerozhodilo a ve 47. minutě opět vedli o dvě branky. Obhájce titulu pak už jen snížil na jednobrankový rozdíl.

"Chtěli jsme navázat na třetí třetinu zápasu s Cardiffem, vstup do utkání jsme tentokrát měli mnohem lepší. Kluci hráli s větším odhodláním a hodně si pomáhali, na ledě to bylo znát. Ve druhé třetině jsme ale měli čtyři vyloučení a celkem šest, to je se špičkovými týmy prostě moc. Věděli jsme, že Frölunda má smrtící přesilovky, vyjma dvou se nám ale povedlo je ubránit. Kluci hráli oslabení opravdu výborně, za což jim patří velký dík," řekl asistent královéhradeckého kouče Petr Svoboda.

Branky a nahrávky: 36. Rakhshani (Lasch, Moverare), 57. Rakhshani (Moverare, Lasch) - 31. Jergl, 34. Samuelsson (Vincour, R. Pavlík), 47. Cingel (Cibulskis, Vincour). Rozhodčí: Sewell (Brit.), Sjöqvist - Lundgren, Pihlblad (všichni Švéd.). Vyloučení: 1:7. Využití: 2:0. Diváci: 3895.

Hradec Králové: Mazanec - Nedomlel, Samuelsson, Šalda, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Gaspar - Smoleňák, Rákos, Jergl - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Bičevskis, Červený - Perret, Kubík, Chalupa - R. Pilař. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Od Třince, jako od posledního extraligového mistra, se čekalo, že by mohl patřit k favoritům letošní Ligy mistrů. Zatím však toto očekávání vůbec nenaplňuje a není vůbec jisté, jestli postoupí ze skupiny do vyřazovací fáze.

Junosť Minsk - Oceláři Třinec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Jestli chtěl Třinec pomýšlet v Bělorusku na vítězství, musel by samozřejmě dávat góly. Jenže střeleckou impotenci si z Lahti (0:2) převezl i na východ. Přitom počet obdržených branek je malý, avšak defenzíva není k vítězství ten správný klíč...

"Teď už víme, že do konce základní skupiny nesmíme ani jednou zaváhat. Osobně mě víc mrzí ten první zápas v Lahti, kde jsme většinou byli lepší, ale umřeli jsme na špatnou produktivitu. Ve Finsku se rozhodně dalo vyhrát. Šancí bylo dost, ale nepadá to tam, je třeba zakončení zjednodušit. Dokud máme naději na postup, porveme se o to," uvedl třinecký obránce Martin Gernát.

Branky a nahrávky: 24. Mickevič (Kolgotin, Cyganov), 41. Gerašenko (Lopačuk). Rozhodčí: Dehaen (Fr.), Amosov - Kryckij, Slezov (všichni Běl.). Vyloučení: 3:12. Využití: 1:0. Diváci: 3477.

Třinec: Kváča - Kundrátek, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, F. Haman, Hrachovský - M. Stránský, Marcinko, Hrňa - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Kofroň, Š. Novotný, Hrehorčák - Adamský, Polanský, Kvasina - Hladonik. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.