reklama

Hradec Králové musí sáhnout hluboko do kapsy. Bude peníze vymáhat od "fanoušků"?

31.01.2019
Jednu z největších pokut v historii české hokejové extraligy dostal včera od Disciplinární komise klub Mountfield Hradec Králové a to ohledně jeho zápasu proti Pardubicím, který se konal před pěti dny. Pokuta je rozdělena do tří částí, sto tisíc dostali Východočeši za to, že dva jejich fanoušci napadli pardubického trenéra Ladislava Lubinu, když se po přestávce vracel na střídačku. 80 tisíc korun pošle hradecký klub na účet svazu za nedostatečný výkon pořadatelské služby a 10 tisíc za vhazování předmětů na hrací plochu. Protože viníci incidentu jsou známí, Hradci Králové by nic nebránilo finance od nich vymáhat soudní cestou...

To ale není jediný trest pro Mountfield. "Má podmínečně uzavřenou tribunu na stání a sektor za střídačkami na dvě soutěžní utkání s odkladem do 30. dubna," řekl mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund.
Disciplinární komise přistoupila k tomuto vysokému trestu i z toho důvodu, že už dříve byly s hradeckými diváky problémy. „Připomínky měli i členové dalších realizačních týmů ve stylu, že na ně diváci něco lili, plivali na ně a podobně. A pořád se nic ze strany klubu nedělo. Tak za toto nicnedělání a víceméně čekání, až se něco velkého přihodí, dostal hradecký klub pokutu osmdesát tisíc,“ vysvětlil předseda Disciplinární komise Viktor Ujčík.

Hradecký klub od začátku incidentu se svazem spolupracoval a oficiálně se Lubinovi omluvil, zároveň ale jeho představitelé namítali, že pardubický trenér fanoušky provokoval. Navíc mu prý klub navrhoval, že může jít na střídačku přes kluziště a ne kolem diváků... Toto však "disciplinárka" nebrala v potaz.

Ladislav Lubina patří v hokejovém prostředí mezi kontroverzní postavy, poté co před deseti a půl roky způsobil nehodu, při které zahynul otec bývalého fotbalového reprezentanta Vratislava Lokvence. Za tento čin dostal dvouletý trest odnětí svobody s podmínečným odkladem na čtyři roky.

V minulosti už Disciplinární komise udělila i vyšší pokuty. Tu největší dostal v roce 2010 mladoboleslavský klub za chyby v situační zprávě, v které neuvedl šest závazků, jež měl například vůči prvoligové Jihlavě či brankáři Janu Cháberovi. V tom samém roce musela Plzeň zaplatit 300 tisíc za urážlivé výroky hráče Tomáše Vlásaka a generálního manažera Martina Straky na adresu ředitele soutěže Stanislava Šulce. "Pro mě je prostě pan Šulc nedůvěryhodná osoba, protože jsem pozorně sledoval jeho rozhovory a to bylo každý den něco jiného," řekl např. Vlasák jako reakci na to, plzeňský klub byl potrestán odečtem 19 bodů kvůli špatným registracím hráčů.
foto: lidovky.cz
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz