reklama

Hráčská legenda se pokusí vrátit Olomouc do pohárů

18.06.2019
V předloňské sezoně se olomouckému klubu jako nováčkovi první ligy povedl majstrštyk, hned se dostal do evropských pohárů. Loňská sezona byla naopak průměrná, hraná spíše v klidném středu. Nyní se však Sigma v čele s novým koučem Radoslavem Látalem znovu pokusí atakovat příčky znamenající vstupenku do fotbalové Evropy.

Aby však hráči mohli pomýšlet na nejvyšší příčky, musí nejdříve projít tvrdou dřinou v letní přípravě. "Pro mě je základní hráče nachystat po fyzické stránce. Fotbal bolí, bez toho to nejde,“ říká na rovinu Látal, který je v Sigmě legendou, poté co s ní v devadesátých letech dosahoval úspěchů v poháru UEFA. Např. se stále vzpomíná na těsně vyřazení ve čtvrtfinále od Realu Madrid.
Novému trenérovi se na prvním tréninku hlásilo 30 hráčů. Mezi nimi byli i fotbalisté, kteří se vrátili z hostování či byli povoláni z mistrovské juniorky. Kromě hlavního kouče se nově obsadila i funkce asistenta, kterou přijal Jiří Neček, který v Sigmě dříve jedenáct let působil u mládežnických družstvech.

Naopak se na olomouckém trávníku neobjevili Lukáš Kalvach, který přestoupil do Viktorie Plzeň a také Milan Lalkovič, který odešel do Baníku Ostrava. Navíc Sigma už nepočítá s Janem Kotoučem a Jurajem Chvátalem. Nejistá situace je kolem útočníka Yunise, o kterého má zájem Jablonec. „Na stole leží nabídky ze dvou klubů, jedním je Jablonec,“ potvrdil Yunis. „Stále je to v jednání a nemohu potvrdit, že odejdu, ani že zůstanu. Jasno bude v nejbližších dnech, už chci mít čistou hlavu na fotbal.“

Olomoucký klub má naplánováno sedm přípravných zápasů. Ten první odehraje Sigma už tento pátek v Otrokovicích. Hned druhý den se Hanáci střetnou ve Slatinicích s Vítkovicemi. Kromě přáteláků se olomoučtí fotbalisté budou na sezonu připravovat i na soustředění v rakouském Kaprunu.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz
  • Voráček jde do Pardubic

    21.11.2019 | Po přečtení titulku si možná někteří plácnou do čela a řeknou si: Co blbne?! Opustit NHL a jít do extraligy. Dát sbohem Philadelphii a přijmout nabídku...číst dále