reklama

Hokejoví rowdiews překazili plánované prestižní derby

12.07.2019
Kde jsou ty časy, kdy se v extralize střetávaly týmy Zlína a Vsetína. Jejich souboje byly vždy hokejovým svátkem obou klubů. Avšak po rychlém vsetínském vzestupu a nasbírání spousta mistrovských titulů přišel ještě strmější pád a tím zároveň konec prestižních soubojů. Během loňské sezony se zdálo, že by se Vsetín mohl vrátit do nejvyšší soutěže, ale play-off mu nakonec nevyšlo. Na valašské deby v extralize si tak budou muset fanoušci počkat minimálně rok.

Když už tedy není možné zažít mistrovské utkání, rozhodli se představitelé obou klubů odehrát alespoň přátelák. Jenže ani ten se nakonec neuskuteční...

Zápas se měl odehrát 14. srpna na stadioně v Uherském Hradišti. Avšak po zvážení bezpečnostních rizik spojených s případnými bitky obou táborů, se pořadatelé rozhodli toto utkání odpískat. „Seznámili jsme organizátory s bezpečnostními riziky, která s tímto zápasem můžou souviset. Na základě těchto informací se rozhodli utkání na zimním stadionu v Uherském Hradišti neuspořádat,“ řekl krajský policejní mluvčí Petr Jaroš, který podotkl, že by se mohli na utkání dostavit i obávaní rowdies z Polska.
„Je to škoda. Ze sportovního hlediska to bylo lákavé. Úžasná událost. Ale převážila rizika," podotkl předseda hradišťského klubu Miroslav Stavjaňa. „I přes policejní zabezpečení by byla rizika jen na nás pořadatelích. Navíc zimní stadion není v našem majetku, ale města. Rozhodování tak bylo nakonec jednoduché,“ dodal Stavjaňa.

Nyní oba týmy řeší, kde jinde by se případně utkání mohlo odehrát.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz