reklama

Hokejoví mladíci si jedou do Švédska pro medaili

15.04.2019
Hokejoví fanoušci už jsou natěšení na blížící se mistrovství světa v hokeji, které začíná 10. května. Jako určitou "předehru" mohou ale vnímat MS do 18 let, které se rozjede za tři dny ve Švédsku.

Mladí hokejisté v čele s trenérem Aloisem Hadamczikem mají jasný cíl - semifinále. A pak se uvidí. "Cíle má člověk vždycky nejvyšší. Chceme vyhrát tolik zápasů, abychom pak uspěli ve čtvrtfinále, a co bude dál, to uvidíme. Jet tam jen s tím, že postoupíme ze skupiny, s tím bychom asi spokojení nebyli. Chceme větší úspěch a to je medaile," řekl Hadamczik.

Reprezentační kouč dnes oznámil konečnou nominaci na šampionát, které hostí města Örnsköldsvik a Umeå. Do pětadvacetičlenného kádru se vešlo např. i šest hráčů z amerických juniorských soutěží. K hvězdám týmu by mohl patřit útočník Jaromír Pytlík z kanadského Sault Ste. Marie, který včera se svým týmem vypadl v play-off. "Jeho připojení k týmu momentálně řešíme. Měli bychom se s ním spojit v příštích hodinách," řekl manažer týmu Michael Grim pro ČTK.

Naopak do Švédska se nepodívají brankář Nick Malík, obránci Jan Klodner, Daniel Poizl, Jiří Suhrada a útočníci David Vitouch, Martin Beránek a Erik Čermák, které Hadamczik vyřadil po závěrečném soustředění v Příbrami.

Na šampionátu se Češi v základní skupině A, která bude hrát své zápasy v Umee, utkají s Běloruskem, Švýcarskem, Finskem a Kanadou.

Nominace českých hokejistů do 18 let na MS ve Švédsku:

brankáři: Jan Bednář (Karlovy Vary), Lukáš Pařík (Liberec), Jan Škorpík (Sparta)

obránci: Radim Kučeřík, Jan Mlčák (oba Brno), Adam Rutar (Olomouc), David Tureček (Karlovy Vary), Ondřej Volráb (Kladno), Jakub Žůrek (Liberec), Martin Hugo Haš (Tappara Tampere/Fin.), Šimon Kubíček (Seattle/WHL)

útočníci: Adam Najman, Jakub Rychlovský, Michal Teplý (všichni Liberec), Jonáš Peterek, Adam Raška (oba Třinec), Ondřej Pšenička (Sparta), Filip Koffer (Pardubice), Jan Myšák (Litvínov), Marcel Barinka (Halifax/QMJHL), Martin Lang (Kamloops/WHL), Radek Mužík (Lulea/Švéd.), Filip Přikryl (Saint John/QMJHL), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie/OHL), Matěj Toman (Prince George/WHL)
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz