reklama

Hokejoví fanoušci Gudase v Praze neuvidí. Philadelphia ho poslala do Washingtonu

14.06.2019
Když se hokejoví fanoušci dozvěděli, že se 4. října uskuteční v pražské 02 aréně zápas NHL mezi Philadelphií Flyers a Chicagem Blackhawks, zajásali hned dvakrát. Zaprvé z toho důvodu, že uvidí (ti šťastní, co seženou lístky) na vlastní oči týmy z nejlepší hokejové ligy světa a za druhé, že v obou týmech budou i naše hvězdy. V dresu Philadelphie Jakub Voráček a Radko Gudas a v chicagských barvách Dominik Kubalík.
Dnes ale jejich radost trochu poklesla, protože Philadelphia oznámila, že vytrejdovala Gudase do Washingtonu výměnou za finského beka Matta Niskanena.

Hlavním důvodem, proč Washington vyměnil Gudase do Flyers, byly finance. Zatímco Niskanen má roční plat 5,75 milionu dolarů, český obránce o více jak dva miliony menší. Týmu z hlavního města tak zůstane dost peněz na zisk dalšího kvalitního hráče, či může přidat svým stávajícím hráčům na platech. "Tento krok nám zajistí finanční flexibilitu k hledání dalších možností, jak posílit náš tým. A navíc jsme rádi, že můžeme přivítat Radka v našem klubu. Je to kvalitní defenzivní obránce, jenž hraje fyzickým stylem," uvedl generální manažer Capitals Brian MacLellan.

Pro řízného beka už to bude třetí štace v NHL, před Philadelphií ještě působil v Tampě Bay. Celkově v kanadsko-americké lize odehrál 416 zápasů, v nichž nasbíral 105 bodů (24+81) a 579 trestných minut.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz