Hokejová Liga mistrů je v plném proudu. Plzeň je suverénní a má jistý postup do play-off

11.09.2018
Během necelých 14 dní dokázala evropská mužstva odehrát čtyři kola letošního ročníku Ligy mistrů. Našim zástupcům se dařilo tak napůl.

HC Škoda Plzeň - vyhrát dvakrát jak nad švýcarským Luganem tak finským Jyväskylä  se cení. Tahle čtyři vítězství dávají plzeňským hokejistům jistotu postupu do play-off bez ohledu na poslední dvě říjnová utkání proti Bánské Bystrici. "Šli jsme do toho s pokorou, pokračovali jsme třetinu od třetinu. Zároveň jsme vůbec nekoukali, s kým budeme hrát za týden další zápas. Šli jsme v klidu krok po kroku. Nakonec všichni viděli, že tým máme velice kvalitní, hráli jsme výborný hokej," hodnotí dosavadní učinkování svého týmu obránce Jakub Kindl. "Změřit si síly s nejlepšími týmy z Evropy, to vůbec není špatné, je to hlavně dobré pro sebevědomí všech kluků. Během startu v extralize nás to posune dál."

HC Oceláři Třinec - to moravskoslezskému týmu se naopak mnoho nedařilo. První dva zápasy proti švédskému Djurgardenu a finské Tappaře prohrál. Pak však ve Švédsku vyhrál a u finských sousedů získal bod za prohru v prodloužení a díky tomu, že ho čeká dvojzápas se slabším norským Storhamarem, postup do vyřazovacích bojů není ještě úplně ztracen. "Teprve poslední dva zápasy v Lize mistrů to bylo v pořádku. Konečně to byl hokej, kdy jsme dohrávali soupeře a každý si poctivě plnil své úkoly," podotýká kapitán Třince Lukáš Krajíček.

Kometa Brno -  mistrovský tým to má v Lize mistrů zatím dobře rozjeté. První zápas sice překvapivě Kometa prohrála (s běloruským Grodnem 2:4), pak však série tří výher jí zajistila prozatimní postupovou druhou příčku. Teď bude záležet na tom, jak se popasuje v dvojzápase s lídrem tabulky švýcarským Zugem. "Tabulku sledujeme, chceme vyhrávat každý zápas a samozřejmě v CHL postoupit. Věřím, že se nám to podaří," říká útočník Komety Petr Holík.

Mountfield Hradec Králové - V loňské sezoně zaváhali hradečtí hokejisté s britským Nottinghamem. A letos znovu se nechali porazit outsiderem. V posledním zápase nevyzráli na francouzský Rouen. Díky tomu jsou třetí a na postupovou příčku ztrácí čtyři body. A navíc je čeká dvakrát finský Karpat Oulu, kterému se naopak vcelku daří a je první.