reklama

Hodila Plzeň debakl se Slavií už za hlavu? Zvládne Sparta bouřlivou kulisu v nenávistném prostředí Ostravy?

14.09.2018
Po reprezentační přestávce se znovu rozjíždějí evropské fotbalové ligy. Česká nejvyšší soutěž je opět roztažena do čtyř dnů. Největším šlágrem bude určitě pondělní duel mezi Ostravou a Spartou.


Bohemians - Zlín (pátek - 18.00)
Zlínu se zatím velmi daří, je na čtvrtém místě těsně za trojlístkem největším favoritů (Slavia, Sparta, Plzeň). Z Bohemky se však příliš často body nevezou. „Lepší to bylo, když jsem tam byl domácí hráč a měl podporu fanoušků. To ale nic nemění na tom, že tam chceme vyhrát,“ říká zlínský obránce Zoran Gajič, který právě za pražský klub dříve hrál.

Příbram - Olomouc (sobota - 17.00)
Středočeský klub trochu ztrácí po skvělém začátku dech, zato Olomouci se zatím v tomto ročníku vůbec nedaří, z čehož vyplývá, že oba týmy potřebují kvůli psychické pohodě vyhrát. Z Příbrami odešel během reprezentační pauzy do Slavie Jan Matoušek, klub však nezahálel a přivedl pět nových hráčů  - Ruslana Mingazova, Maria Holka, Radka Voltra, Dominika Dudu a Petra Pejšu.

Plzeň - Opava (sobota - 19.00)
Plzeňští hráči zažili v minulém kole debakl na Slavii (0:4). A ten teď budou chtít odčinit. Opava v minulém kole konečně vyhrála (porazila Jablonec 2:0), avšak přišla o trenéra Romana Skuhravého, který odešel do Čech (bude trénovat Duklu), aby byl blíže svému synovi. Nahradí ho Ivan Kopecký. „Roman tady odvedl velký kus práce a vtisknul mužstvu nějakou tvář. Chci na něj samozřejmě navázat, ale nechci chodit po špičkách. Cokoliv se může změnit, ale velkou revoluci dělat nebudu,“ podotkl nový opavský kouč.

Jablonec - Ml. Boleslav (neděle - 15.00)
Jablonci začne příští týden učinkování v Evropské lize, teď ale ještě musí být jeho hráči myšlenkami v první lize. Po zmiňované (nečekané) porážce v Opavě by rád severočeský klub zase zabral, aby mu neuteklo čelo tabulky. Mladá Boleslav zatím podává nevyrovnané výkony, ráda by už konečně zabrala a stoupala tabulkou výše. Teď jde o to, jestli na to má kádr...

Teplice - Karviná (neděle - 15.00)
To samé se dá říci o teplickém týmu, který už jen vzpomíná na dřívější léta, kdy hrál evropské poháry. To Karviné se teď povedlo dvakrát zvítězit a opustila sestupové příčky. "Víme, že není slabých soupeřů, čekáme proto s Karvinou těžké utkání, teď dva zápasy v řadě vyhrála. Věříme, že to utkání můžeme zvládnout,“ říká trenér FK Teplice Daniel Šmejkal.

Dukla - Liberec (neděle - 15.00)
Když k českému týmu nastoupí nový trenér, zpravidla mužstvo neprohraje. Jestli "nové koště" dobře mete, se ukáže tuto neděli, kdy se Roman Skuhravý poprvé postaví na střídačku Dukly. Liberec je zatím nejlepší v remízách. Možná by se nezlobil za další, v pořadí pátou.

Slovácko - Slavia (neděle - 18.00)
Slávisté sice porazili Plzeň vysoko 4:0, ale zároveň se jí skoro půlka základní sestavy vrací z velmi nepovedeného reprezentačního klání. Teď bude záležet, jak se hráči (Zmrhal, Hušbauer, Souček, Bořil, Coufal a Tecl) dokáží psychicky zmátořit. Obránce Slovácka Jiří Krejčí však před Slavii varuje. „Slavia je v současnosti klub s nejlepší formou. My se musíme zaměřit na defenzívu, tak jak jsme hráli jarní zápasy, které jsme dokázali uhrávat s nulou, nebo s minimem obdržených branek. Teď naopak hodně branek inkasujeme. V tom se musíme zlepšit, a pak přijdou i branky dopředu.“

Baník Ostrava - Sparta (pondělí - 18.00)
Ostravskému Baníku se letos daří, i proto se očekává plný dům. Toto utkání je vždy velmi vyhrocené, jak mezi hráči, tak hlavně mezi fanoušky. Není jisté, zda už bude pro utkání připraven Milan Baroš, který v posledních týdnech laboroval se zraněním.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz