reklama

Hejnová na medaili nedosáhla. Česko dál čeká na cenný kov

04.10.2019
Poté co se nepovedlo našim oštěpařkám (Bára Špotáková a Nikola Ogrodníková) získat na probíhajícím MS medaili, vsázeli čeští atletičtí fanoušci velké naděje do Zuzany Hejnové. Jí se ale sen o dalším světovém kovu nevyplnil. Nakonec skončila v dnešním finále pátá.

"Po tom, jak jsem loni nemohla chodit, kdyby mi řekli, že budu pátá na světě, tak bych to brala. Musím to asi ohodnotit pozitivně, já jsem dělala absolutní maximum, neudělala jsem tam žádnou chybu. I se mi víceméně podařilo to rychleji rozběhnout, možná mi potom trošku chyběl konec," zhodnotila finálový běh Hejnová.

Česká závodnice neměla zrovna ideální dráhu. V "osmičce" neviděla na hlavní favoritky. Je ale pravda, že favorizovaná Američanka Muhammadová jí brzy dohnala a nakonec i závod vyhrála v čase 52,16, což je nový světový rekord. "Šílený. Upřímně jsem to od ní vůbec nečekala, nevypadala úplně tak suverénní. Rozhodně jsem to čekala víc od Sydney (McLaughlinové), ta taky běžela šílenej čas. A myslím si, že to je i díky tomu, že u nich je obrovská rivalita. To je prostě brutál, strašně rychlý," komentovala to Hejnová, která dosáhla času 54,23.

Možná mohla být o příčku lepší, ale v závěru měla lehkou kolizi se Švýcarkou Sprungerovou, která běžela v deváté dráze. "My jsme se na desáté překážce docela bouchly rukama, mě to tam trošičku rozhodilo, pak jsem tam zapadla na paty a ono se to těžko rozbíhá. Asi proto mě i převalila v tom konci," popisovala Hejnová.

Po Hejnovou je důležité, že celou letošní sezonu zůstala zdravá, což jí jistě povzbudí do příštího roku, kdy se v Tokiu konají olympijské hry. Nyní už se v závěrečných dnech světového šampionátu bude věnovat fandění. "Já myslím, že Kuba (Vadlejch) udělá všechno, aby se dostal do finále, do užší osmičky. V oštěpu se může stát všechno. Jemu věřím. Stejně tak Staňour (Tomáš Staněk), když hodí, co umí, 21,60, může to být do osmičky. Věřím tomu, že ještě něco předvedou," dodala Hejnová.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz