reklama

Házenkářská extraliga je velmi vyrovnaná. Pět týmu v čele má stejně bodů

02.10.2018
Nové Veselí využilo příznivého losu k tomu, aby se po třech kolech drželo na vedoucí příčce naší nejvyšší házenkářské ligy mužů. Teď však narazilo, favorita z Karviné nepřekvapilo. "Věděli jsme, jak soupeř hraje, že má v týmu šikovné kluky v nejlepším sportovním věku, vzadu dvoumetrové hráče do obrany. Vše se potvrdilo, bylo to náročné nedělní dopoledne," podotkl karvinský trenér Marek Michalisko.

Roli favorita potvrdily i Lovosice, které porazily poslední tým tabulky Litovel. „U mne panuje převážně spokojenost a to až na prvních deset minut prvního poločasu. Od té doby jsme zápas kontrolovali. Trápila nás klasicky koncovka, na té budeme muset opravdu zapracovat, protože ta nám v dalších zápasech může zlomit vaz," podotkl Jan Landa, asistent HK FCC Město Lovosice.

Všechny body doma zůstaly i v Jičíně. V půlce zápasu to vypadalo na jasné vítězství jičínských hráčů (15:8), jenže Hranice zabraly a nakonec prohrály jen o bod. "Jsem velice zklamaný z druhého poločasu, z toho, jak k němu hráči přistoupili. Je mi to líto i vůči Radkovi Královi, který dnes ukončil svou hráčskou kariéru a i vůči divákům, že jsme dovolili Hranicím zápas takto zdramatizovat. Myslím si, že jsme mohli vyhrát rozdílem osmi gólů, což by si Radek i diváci zasloužili,” připomněl domácí trenér Petr Mašát jičínskou legendu Radka Krále, který odehrál za tento klub osmnáct sezon!

O body se podělily Zubří a Plzeň. Západočeši už vedli o čtyři branky, domácí však povzbuzováni publikem mocně finišovali a získali alespoň bod.

Dva body si z Brna vezou Kopřivnice a mají tak šest bodů jako další čtyři týmy (Karviná, Nové Veselí, Plzeň a Lovosice).


Extraliga házenkářů - 4. kolo:

Karviná - Nové Veselí 27:23 (12:10)
Nejvíce branek: Monczka 8/6, Solák 5, Nedoma 4 - Melichar 5, Štěrba 5/1, Kezič 4/1.

Jičín - Hranice 24:23 (15:8)
Nejvíce branek: Horut 9/2, Šulc 4/1, Krahulec a Drbohlav po 3 - Indrák 5, Bechný a Mičkal po 4.

Zubří - Plzeň 26:26 (10:14)
Nejvíce branek: Hrstka 8/4, Korbel 6, Zeman, Janíček a Vlk po 3 - Douda 9, Chmelík 7, Šindelář 3.

Lovosice - Litovel 36:28 (19:13)
Nejvíce branek: Motl 6/2, Sýkora a Jonáš po 5 - Piwko 7/5, Šmíd 5, Geist 4.

KP Brno - Kopřivnice 26:33 (8:15)
Nejvíce branek: Havlát 7/4, Mičola 6 - Hanus 7, Čadra 5/1, Bukovský 5/4.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz