reklama

Házenkářky prohrály na ME rozhodující utkání a jedou domů

06.12.2018
Tak tohle bylo rychlé. Tři zápasy ve skupině a konec, české házenkářky jedou domů. Není se čemu divit, po třech porážkách... Avšak až na zápas s Norskem (17:31) ostatní dvě utkání odehrály se ctí, s Rumunskem padly 28:31 a včera s Německem 28:30.

Kdo ví, jak by rozhodující zápas s Německem dopadl, kdyby se ve 20. minutě, když český tým vedl 13:8, nezranila kapitánka Iveta Luzumová. "Dělala jsem kličku, strhly mě na zem, spadla mi ruka a ještě mi ji přilehly. Bolí mě loket, půjdu na vyšetření a uvidíme, co s tím bude," popsala situaci Luzumová. Kapitánka se vrátila po ošetření do hry na konci první půle, ale v tu chvíli už byl český náskok pryč a do kabiny se šlo za nerozhodného stavu.

Luzumová i přes bolest chodila ve druhé půli do útoku a na zahrávání sedmiček. Našim hráčkám ale celkově chybělo při zakončení více klidu, což se nakonec ukázalo jako další důležitý faktor prohry a i celkového konce učinkování českých házenkářek na evropském šampionátě. "Strašně nás to mrzí, ale skupina byla strašně těžká, nejtěžší ze všech. Na to se ale nevymlouváme. Nezvládly jsme zápas s Německem, přitom se s nimi hrát dalo," hlesla Luzumová, autorka deseti branek v duelu s Německem.


ČR - Německo 28:30 (16:16)
Sestava a branky ČR: Satrapová 1, Kudláčková - Knedlíková 2, Kovářová 6, Ryšánková 2, Mika, Kordovská, Luzumová 10/7, Konečná, Šustková, Adámková 2, Marčíková, Šetelíková, Zachová, Jeřábková 4, Malá 1.

Nejvíce branek Německa: Schmelzerová 7, Geschkeová a Bölková po 5. Rozhodčí: Vranesová, Wenningerová (obě Rak.). Sedmimetrové hody: 7/7 5/5. Vyloučení 4:5. Diváci: 2930.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz