reklama

Házenkáři Plzně vstoupí do play-off z prvního místa. Loňský medailista ze Zubří má zpackanou sezonu

19.03.2019
Až v posledním utkání základní části extraligy házenkářů se rozhodlo o tom, že do vyřazovací části vstoupí z prvního místa Plzeň. Západočeši si o víkendu poradili s přehledem s týmem z Nového Veselí. "Vítězství takovým rozdílem jsme nečekali. Jsem rád, že jsem mohl dát příležitost i klukům z lavičky a rozdíl zůstal stejný. Jako příprava na play-off to vyšlo," těšilo plzeňského kouče Michala Tonara. "Nějaké rezervičky tam jsou, ale teď máme ještě pár dnů na tom zapracovat. Hlavně potřebujeme dobře zregenerovat," doplnil směrem k blížícímu se vrcholu sezony.

Ve čtvrtfinále se Plzeň střetne s Lovosicemi. "Lovosice sice prošly do osmičky na poslední chvíli, ale nebude to snadný soupeř. Kvalita tam je, mají dva výborné střelce Klimta s Motlem i další výborné házenkáře," vyzdvihl plzeňský kouč největší osobnosti z týmu nejbližšího soupeře.

Druhé místo po základní části obsadil loňský vítěz play-off Karviná. V souboji o semifinále se střetne s Frýdkem-Místkem.

Třetí skončily Kopřivnice, které se oproti loňsku zlepšily o tři příčky. Těm se poslední utkání vůbec nevydařilo. Z pražské Dukly si přivezly debakl 22:41. "Spokojený určitě nejsem, nicméně dnes jsme přijeli bez tří hráčů základní sestavy - Bukovského, Hanuse a Čadry, což pro nás bylo citelné oslabení. Měli jsme to privilegium, že jsme tady díky dobré sezoně nemuseli zvítězit, i když jsme do toho zápasu chtěli dát všechno. Nakonec to nevyšlo, hráli jsme s omlazenou sestavou. Kluci, kteří normálně nedostávají šanci, si zahráli a vyzkoušeli si, jaké je to hrát extraligu," uvedl kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský. Ve čtvrtfinále se Kopřivnice střetnou s Jičínem, kterému se příliš nepovedl poslední zápas s předposledním Brnem. "Lehkovážností a technickými chybami jsme dali prostor Brnu, které má nejenom zkušeného trenéra, ale i zkušené hráče a byli by hloupí, kdyby toho nevyužili. Prohra mě mrzí kvůli divákům, protože takový výkon není hoden domácího prostředí, zvlášť ne potom, co jsme celou dobu předváděli docela dobré výkony na domácí palubovce. Doufáme, že je to pro nás zdvižený prst do play off a že v play off uvidíme jiný tým, než který jsme viděli v dnešním zápase v druhém poločase,“ uvedl Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín.

Poslední čtvrtfinálovou dvojicí jsou Nové Veselí a Dukla Praha.

Na devátém místě skončilo Zubří, které tak nemůže obhajovat loňskou bronzovou medaili.

Poslední kolo základní části

Nové Veselí - Plzeň 21:31 (10:15)
Nejvíce branek: Dodica 5/3, Ptáčník 4, Štohanzl 3 - J. Tonar 7, Šindelář 5, Chmelík 3.

Dukla - Kopřivnice 41:22 (24:10)
Nejvíce branek: Režnický 11, Kastner 7, Klíma 5 - Jan Gřes 4, Fulnek, Jonák a Petřík po 3.

Litovel - Frýdek-Místek 30:27 (12:15)
Nejvíce branek: Piwko 8/3, Tkadleček 6, Páleš 5 - Kocich 7/2, Bosák 5, Pomikálek 4, Petrovský 4/1.

Lovosice - Karviná 31:31 (14:15)
Nejvíce branek: Motl 8/2, Klimt 7, Kupa 4 - Užek 7, Monczka 7/3, Zbránek 6.

Hranice - Zubří 24:22 (8:12)
Nejvíce branek: Holiš 6, Mičkal 6/5 - Válek a Korbel po 4, Šustáček 3.

Jičín - KP Brno 30:30 (19:15)
Nejvíce branek: Horut 8/3, Šulc 7, Milko 5 - Koubek 7, Vaněk 5, Cabák 4, Kučera 4/2.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz