reklama

Gulaš s Kovářem posílí reprezentaci. Kouč Říha má zájem i o tři hráče z NHL

18.04.2019
Skvělá zpráva pro českou hokejovou reprezentaci - šikovná dvojice z Plzně Jan Kovář, Milan Gulaš se po vyřazení z play-off připojí k národnímu týmu. Reprezentační kouč Miloš Říha též oznámil, že má zájem o obránce Jana Ruttu s útočníkem Ondřejem Palátem z Tampy Bay a dalšího útočníka Dominika Simona z Pittsburghu.

„Ruttu, Paláta i Simona jsme oslovili, začala jednání. Máme zájem určitě o dva z nich a třetí se bude muset ukázat, ale nebylo by seriózní konkretizovat. Nemyslím to ale tak, že bychom někomu něco slíbili, to v žádném případě. Každý z těch kluků má i své problémy, nějaké vyřizování nebo i stěhování, musíme taky počkat na výstupní prohlídky. Každopádně bych chtěl, aby byli u národního mužstva co nejdřív, jak to půjde," prohlásil Říha.

Naopak s jistou nominací na MS mohou počítat hráči Philadelphie Radko Gudas a Jakub Voráček. Oba (i zmiňovaná dvojice Kovář, Gulaš) by měli přijet v pondělí do Nitry, kde začne české reprezentaci další část soustředění, které bude zakončené dvěma přáteláky proti slovenskému výběru.

Do přípravných zápasů proti Německu (to včerejší Češi vyhráli 5:4, odveta se hraje dnes) zatím nenastoupil útočník New York Rangers Filip Chytil, který se potýká s lehkou zdravotní indispozicí. „Je po zranění, lehce trénuje a čekáme, ale příští týden už by měl na Slovensku nastoupit, aby se vědělo, jak na tom je," uvedl Říha.


Česko - Německo 5:4 (4:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Krejčík (T. Zohorna), 6. Kolář (Fořt), 14. Tomášek (Červený), 20. O. Beránek, 52. Mertl (Sekáč, H. Zohorna) - 8. Bergmann (Pföderl), 10. Bergmann (M. Weber, Michaelis), 25. Nowak (Bokk, Loibl), 57. Michaelis (Bokk). Rozhodčí: Hribik, Pešina - D. Hynek, Zíka. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:2. Diváci: 5238.  

Česko: Jakub Kovář - Zámorský, Polášek, Kundrátek, Kolář, F. Pavlík, Krejčík, Mozík, Jordán - Řepík, R. Hanzl, D. Kubalík - H. Zohorna, T. Zohorna, Sekáč - Tomášek, Fořt, Červený - O. Beránek, Mertl, P. Zdráhal. Trenéři: Miloš Říha starší, Robert Reichel a Karel Mlejnek.

"Myslím, že jsme trošku shořeli v hlavách. Začátek byl úžasný, potom po našem faulu dali Němci dva góly, vyrovnali to a my jsme začali trošku bláznit. Každý moc chtěl, neplnili jsme si povinnosti. Řekli jsme si nějaké věci ze zápasu v Rakousku a zase jsme dělali stejné chyby," hodnotil utkání Říha.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz