reklama

Gebre Selassie ukončil po osmi letech reprezentační kariéru

21.05.2019
Po osmi letech se rozhodl Theodor Gebre Selassie pověsit na hřebík dres českého nároďáku. "Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl ze zdravotních a rodinných důvodů ukončit reprezentační kariéru," uvedl Gebre Selassie.

Pro reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého je to nepříjemná skutečnost, protože Gebre Selassie byl pro něj jedním z klíčových hráčů. "Je to škoda. Věděl jsem, že o tom nějakou dobu přemýšlel. Několikrát jsem s ním mluvil, aby v reprezentaci ještě pokračoval. Na druhou stranu chápu, že se po posledních zdravotních problémech rozhodl získat v sezoně víc času na odpočinek. Každopádně bych mu chtěl moc poděkovat za to, co pro českou reprezentaci udělal," uvedl Šilhavý.

Obránce Werderu Brémy odehrál v reprezentaci 54 zápasů, v kterých vstřelil tři branky. S nároďákem se zúčastnil dvou evropských šampionátů v roce 2012 a 2016. Hrával také za českou jednadvacítku.
Ve zmiňovaném německém klubu zatím nastoupil do více jak 200 utkání a vsítil 17 branek.

"Nikdy nezapomenu na pocit hrdosti při nástupu na hřiště a následném zpěvu národní hymny. Děkuji všem trenérům, pod kterými jsem reprezentoval, a všem spoluhráčům, s kterými jsem oblékal reprezentační dres. A stejnou měrou děkuji všem lidem, kteří mi fandili. Do budoucna hodně štěstí a úspěchů české reprezentaci. Bylo mi ctí," dodal hráč s etiopskými kořeny, který debutoval v české reprezentaci 4. června na turnaji Kirin Cup v Japonsku v zápase proti Peru.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz