reklama

Francouz to s NHL nevzdává. Podepsal s Coloradem novou smlouvu

24.05.2019
Jen dvakrát naskočil v letošní sezoně brankář Pavel Francouz do zápasů NHL a to vždy v průběhu utkání. Takovouto premiéru v zámořské soutěži si asi nepředstavoval. Přesto na nejlepší hokejovou soutěž světa nezanevřel a podepsal s Coloradem novou jednoroční smlouvu. "Samozřejmě z toho mám velkou radost, je to super pocit. Bylo to něco, co jsem si moc přál, takže cítím úlevu," komentoval podpis smlouvy Francouz. "Zároveň jsem rád, že se to vyřešilo takhle brzo a nemusím čekat celé léto v napětí. Byl jsem sice připravený být trpělivý, ale je skvělé, že se to domluvilo a mám klid."

Český gólman je v tuto chvíli s reprezentací na MS na Slovensku. Do zápasů však už asi na šampionátu nenaskočí, protože má jisté nespecifikované zdravotní problémy.

Francouz nastupoval v této sezoně především za farmářský tým Colorado Eagles hrajícím nižší AHL. A dařilo se mu tam skvěle. „Jsme nadšení, že bude Pavel v organizaci Avalanche další rok,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Colorada Joe Sakic. „Měl velice dobrou první sezonu v Americe, když ho jmenovali do Utkání hvězd AHL a dovedl Eagles do play-off. Má mezinárodní zkušenosti a vyzkoušel si i NHL, kde si vedl dobře,“ dodal Sakic.

28letý brankář měl také možnosti se vrátit do KHL, kde si v předešlých sezonách udělal velmi dobré jméno. "Obrovský kredit má nadále v ruské KHL, kde situaci sondovaly největší kluby, ve hře byly také další celky ze zámoří. Sám Pavel je však nadšený z lidí v Coloradu, skvěle si rozumí také s trenérem brankářů. Jeho prioritou bylo pokračovat právě v dresu Avalanche. Mám obrovskou radost, že se nám jeho přání podařilo splnit," uvedl Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

V Coloradu mu i naznačili, že by měl v příští sezoně dostávat více příležitotí v prvním týmu. "Především však dostal od klubu ujištění o pravidelných šancích dokázat svoji kvalitu v NHL. O prodloužení si řekl svojí pracovitostí a přístupem. Představitelé klubu byli nadšení, jak k prvnímu roku v Coloradu přistoupil. Ve svém věku ukázal neskutečný zápal, zaujetí i pokoru. Několik šancí v NHL využil a přesvědčil, že si zaslouží i další příležitosti," dodal Spálenka.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz