Finské chyby vedly k druhé české výhře na Švédských hrách

09.02.2019
V ročníku 2018/2019 se nám zatím mnoho na Euro Hockey Tour nedařilo. Na finském Karlaja Cupu jsme skončili s třemi body poslední a stejného umístění jsme dosáhli i na ruském Channel One Cupu (jen dva body). Avšak na nyní probíhajících Švédských hrách už máme více bodů než na obou zmiňovaných turnajích dohromady. Po čtvrteční výhře nad Švédskem (5:2), jsme dnes porazili i další severský tým Finsko 3:1.

ČR - Finsko 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

V české brance dostal tentokrát šanci liberecký Will. Byla to pro něj reprezentační premiéra a byla obzvlášť povedená. Skoro padesát minut držel čisté konto. Pak sice za svá záda pustil jednu branku, ale v tu dobu už naši vedli 3:0.

Diváci, kterých se nesešlo ani dva tisíce, vidělo první branku až ve 30. minutě. Po finské chybě se dostali do útoku Holík se Sekáčem. Když chtěl Holík přihrát spoluhráči, srazil si nechtě finský obránce puk za záda svého gólmana. Za čtyři minuty přidali čeští hokejisté gól ve vlastním oslabení, poté co Tomáš Zohorna našel přesně před brankou svého bratra Hynka. Této akci opět předcházela finská chyba.
Ve třetí třetině se nám naopak povedlo využít přesilovku, když Sekáč tečoval Kundrátkovu střelu.

Česko: Will - Zámorský, Polášek, Kundrátek, Štencel, M. Doudera, Krejčík, D. Musil, Hrbas - Gulaš, Jan Kovář, Sekáč - Zaťovič, Horák, M. Kvapil - R. Koblížek, T. Zohorna, H. Zohorna - Lenc, P. Holík, M. Stránský - Červený. Trenéři: Miloš Říha starší, Robert Reichel a Karel Mlejnek.

Miloš Říha starší (trenér ČR): "Kromě prvních deseti minut, kdy jsme hráli bez taktiky a Finové měli trošku navrch, jsme zápas měli totálně pod kontrolou. Dobře jsme bruslili, začali jsme dohrávat soupeře. Finové si moc nevěděli rady s naší obranou, nedokázali na to zareagovat. Kluci šlapali, byl to naprosto týmový výkon, podpořený vynikajícím brankářem."