Finále Kvitová - Plíšková nebude. Co takhle ale Strýcová - Muchová?

08.07.2019
To že se dvě české tenistky dostaly do čtvrtfinále Wimbledonu je úžasná zpráva. Ještě větší bomba je však to, které hráčky postoupily mezi nejlepší osmičku. Není to ani dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová. Nepodařilo se to ani naší nejlepší hráčce ve světovém žebříčku Karolíně Plíškové. Mezi elitou v All England Cupu neuvidíme ani letošní kometu Markétu Vondroušovou. Zkrátka dvojice Barbora Strýcová a Karolína Muchová, které to naopak dokázaly, zaslouží velký obdiv.

Při vší úctě ke zkušenostem Strýcové nepatřila mezi kandidátky na postup do druhého wimbledonského týdne. A ejhle, je pondělí a 33letá tenistka je nadále v pavouku nejslavnějšího turnaje světa. Ještě větší šok způsobila svým postupem do čtvrtfinále Muchová, kterou před rokem znali jen tenisoví fajnšmekři. Větší tenisová obec jí začala pořádně vnímat až letos při pražském turnaji, kam se dostala do finále. To však bylo na antuce. A jí se dnes povedlo porazit v českém duelu Plíškovou, která před osmi dny slavila triumf na travnatém turnaji v Eastbourne.
Obě hráčky předvedly divákům dlouhý a dramatický souboj, který trval tři a čtvrt hodiny! Nakonec se tedy radovala outsiderka po setech 4:6, 7:5, 13:11. "Nehrála jsem nejlépe, čímž nechci snižovat její výkon, protože hrála dobře. Šla do toho, protože neměla co ztratit, na což jsem ale od soupeřek zvyklá," řekla Plíšková. "Na podání jsem byla mimo a returnem jsem jí dala hodně bodů. Měla jsem hodně šancí, ale taky hodně chybovala. Jsem zklamaná, je to blbej den," dodala.
Muchová bude o semifinále hrát s nasazenou osmičkou Elinou Svitolinovou z Ukrajiny.

I Strýcová pohrála první set, aby pak nakonec ovládla celý zápas, navzdory tomu, že ve druhé sadě už s Belgičankou Mertensovou prohrávala 2:5! Jakoby toto vedení belgickou tenistku znervóznilo, čehož Strýcová využila klidnou hrou k obratu  -7:5. Třetí set pak už byl v režii české tenistky - 6:2.
Ve čtvrtfinále se střetne s domácí Johannou Kontaovou, která porazila Kvitovou také ve třech setech 4:6, 6:2, 6:4. Naše hráčka do tohoto utkání neztratila na Wimbledonu ani set a zpočátku dnešního zápasu to vypadalo, že v této stoprocentní bilanci bude i nadále pokračovat. První set vyhrála 6:4. Angličanka však ve druhé sadě posílala na soupeřčinu stranu tvrdé a přesné údery, s kterými si Kvitová nevěděla rady. V poslední sadě ještě dokázala česká tenistka snížit z 1:5 na 4:5 a posléze odvrátit dva mečboly, avšak na více už neměla síly.

Pokud by se případně Muchové a Strýcové nadále dařilo, klidně s může stát, že se potkají ve finále...