Fantazie. Barbora Strýcová je v semifinále Wimbledonu

09.07.2019
Barboře Strýcové se už letos povedlo třikrát dostat do semifinále a to na antukových turnajích v Praze a Istanbulu a na trávě v Birminghamu. Ani tyto tři úspěchy dohromady však nemohou překonat postup mezi nejlepší čtyřku ve Wimbledonu, čehož dosáhla 33letá tenistka právě dneska.
Po výhře nad domácí Johannou Kontaovou 7:6 a 6:1 se může rodačka z Plzně radovat ze životního úspěchu. Soupeřkou v semifinále jí bude hrající legenda Serena Williamsová. Doposud spolu hrály třikrát a Strýcová nezískala ani set.

Ze začátku utkání to ale dnes se Strýcovou a jejím postupem do semifinále nevypadalo moc nadějně, prohrávala totiž 1:4. Dokázala však zabojovat a v tie-breaku zvítězila 7:5. Druhý set byl naopak už v jasné převaze české hráčky. „Byl to jeden z nejlepších zápasů, jaký jsem tu odehrála. Stále tomu nemůžu věřit. Zní to šíleně a pořád se mi třese hlas,“ zářila Strýcová v televizním rozhovoru bezprostředně po zápase.

V dalším čtvrtfinálovém zápase Karolína Muchová - Elina Svitolinová to bylo naopak. Česká tenistka už vedla v první sadě 5:2, bohužel ale tento nadějný náskok ztratila a Ukrajinka si připsala vítězství 7:5.
I druhá sada pro ní začala nadějně, Vedla 2:0 a měla brejkbol na 3:1, který ale neproměnila. Pak ještě Muchová azbojovala, když snížila za stavu 2:5 na 4:5, to však bylo z její strany vše.
I tak je ale čtvrtfinále z All England Cupu jejím dosavadním životním úspěchem, který jí poprvé v kariéře posune do první padesátky.