Fantastický Pastrňák! Čtyřmi góly sestřelil Anaheim

15.10.2019
Šest let čekali čeští fanoušci, až se povede dalšímu našemu hokejistovi v NHL vstřelit čtyři branky v zápase. V roce 2013 se to podařilo Tomáši Hertlovi a včera se o tento hokejový majstrštyk postaral David Pastrňák.

Góly šikuly z Bostonu stačily na to, aby jeho tým porazil Anaheim 4:2. K tomuto excelentnímu kousku mu stačilo pět střel! Až takovou měl produktivitu! První gól vsítil už v 5. minutě  Na 2:0 zvyšoval ve 32. minutě. Do konce druhé třetiny se sice Anaheimu povedlo snížit, ale rodák z Havířova tři minuty po začátku třetího dějství už znova zvyšoval na dvoubrankový rozdíl. Dvě minuty na to přidal Pastrňák čtvrtý gól.
„Samozřejmě je to hezký pocit, ale za to (branky) jsem placený. Dát góly vždycky pomůže na sebevědomí," vyprávěl po utkání třiadvacetiletý Pastrňák.
„Odvádí skvělou práci, proto taky dává tolik gólů. Umí skórovat z nejrůznějších situací a přesně to z něj dělá nebezpečného hráče. Je to talentovaný a všech fázích hry nebezpečný hokejista," smekl před Pastrňákem jeho parťák z útoku Brad Marchand, který mu včera nahrál na dva góly.

Spokojen se svým výkonem mohl být i Pavel Zacha z New Yersey, který dal jednu branku a ještě asistoval u dalších dvou gólů. Radost mu však zároveň kalila prohra s Floridou 4:6.